مهر/ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: با توجه به نزدیکی پایان سال و حضور مسافران در استان هرمزگان، پارک‌های جزیره هرمز برای اسکان مسافران تجهیز می‌شود.

سهراب بناوند، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان اظهار کرد: بعدازظهر روز گذشته نشستی با حضور امام‌جمعه، شهردار، اعضای شورای اسلامی جزیره هرمز و معاون صنایع‌دستی اداره کل برای پیگیری مصوبات سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس و وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین بررسی مسائل و مشکلات سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در جزیره هرمز برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های این اداره کل راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع‌دستی است، افزود: به همین منظور عملیات اجرایی بازارچه صنایع‌دستی هرمز به‌زودی آغاز می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان با بیان اینکه گردشگری هدفمند در جزیره هرمز باید فرهنگ‌سازی شود، افزود: با همکاری شهرداری جزیره هرمز پارک‌های جزیره تجهیز می‌شود تا مسافران به‌جای اسکان در سواحل و کوه‌ها در این پارکها اسکان یابند.
بناوند ادامه داد: تجهیز پارک‌ها توسط شهرداری علاوه بر حفظ شئونات و شعائر اسلامی، در راستای محیط‌زیست و حیات‌ وحش جزیره هرمز انجام می‌شود.
وی افزود: ساماندهی سه‌چرخه‌های مسافربر، برپایی فرش خاکی در قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز، برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی، ساماندهی ایستگاه‌های گردشگری هرمز و مشکل برق مجموعه آرین از دیگر مسائل و مشکلات حوزه‌های مرتبط با این اداره کل بود که در این نشست بررسی شد.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today