ایسنا/ اداره کل هواشناسی استان گلستان پیرو صدور هشدار نارنجی آب و هوایی از افزایش دمای امروز تا بالای 30 درجه و کاهش شدید دما از صبح فردا خبر داد.

نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی استان گلستان با اشاره به افزایش دما در روز های جاری، اظهار کرد: پیرو هشدار نارنجی شماره 14- 1400/9/6  پس از گرمای 30 درجه روز گذشته امروز چهارشنبه نیز دمای هوای حداکثر استان در نواحی مرکزی به سمت شمال استان به بالای 30 درجه سانتیگراد خواهد رسید.
وی با بیان اینکه بر این اساس از ساعات بامداد فردا پنجشنبه با تغییر جهت جریانات و شمالی شدن آن و ورود هوای ناپایدار سرد و بارشی ابتدا وزش باد شدید با سرعت 70 کیلومتر در ساعت در نواحی ساحلی و غرب استان شروع می شود، افزود: این جریانات تا ساعات اولیه صبح به تناوب ادامه خواهد داشتِ.
مدیرکل هواشناسی استان گلستان با تاکید بر اینکه به تدریج با ورود سامانه سرد و بارشی از ساعات عصر و شب فردا پنجشنبه بارشها در استان آغاز می شود، خاطرنشان کرد: در نواحی غربی و شرق استان به علت شدت بارش نزولات جوی احتمال آبگرفتگی معابر نیز وجود دارد.
داداشی در ادامه با اشاره به اینکه با کاهش دمای قابل ملاحظه، بارش برف در مناطق مرتفع استان رخ خواهد داد، اضافه کرد: اوج فعالیت این سامانه ناپایدار اواخر وقت پنجشنبه و ساعات صبح روز جمعه خواهد بود.
وی تصریح کرد: ابنیه  توصیه ما این است که ابنیه ها و سازه های موقت، مقاوم سازی شده و کوهنوردان از صعود به ارتفاعات اجتناب کنند و عموم مردم نیز از ترددهای غیر ضرور به خصوص در جاده های کوهستانی پرهیز کنند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today