ایسنا/ نائب رئیس فراکسیون محرومیت‌زدایی مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۴۸۷ میلیارد تومان  اعتبار محرومیت‌زدایی به خراسان شمالی خبر داد.

سیدمحمد پاکمهر، نائب رئیس فراکسیون محرومیت‌زدایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای اولین بار در خراسان شمالی اعتبار محرومیت‌زدایی بالغ بر ۴۸۷ میلیارد تومان تعلق گرفته است، اظهار کرد: این اعتبار بیشتر از بودجه عمرانی استان بوده و به صورت نقدی به خراسان شمالی تعلق گرفته است.
وی در خصوص محرومیت‌زدایی شهرستان مانه و سملقان بیان کرد: تلاش ما در جهت رفع محرومیت شهرستان مانه و سملقان بوده است تا بتوانیم شاخص‌های محرومیتی که در این شهرستان وجود دارد را به میانگین استانی برسانیم.
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: محرومیت‌زدایی حق مردم است و حق باید به حق دار برسد؛ نگاه من برای گرفتن اعتبارات قومیتی نیست بلکه تمام ایران سرای من و استان خراسان شمالی نیز جزئی از سرای من است.
پاکمهر با بیان اینکه برای شهرستان مانه و سملقان ۹۵ میلیارد تومان اعتبارات محرومیت زدایی جدا از اعتبارات تملک تخصیص یافته است، عنوان کرد: شهرستان مانه و سملقان با جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر بیشترین اعتبار محرومیت‌زدایی را در خراسان شمالی به خود تخصیص داده است.
وی در خصوص اعتبارات تملک به سایر نقاط استان تصریح کرد: جمعیت شهرستان بجنورد بالای ۳۰۰ هزار نفر است و اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان به این شهرستان تعلق گرفته، شیروان با جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر ۷۳ میلیارد تومان اعتبار  و اسفراین ۵۰ میلیارد تومان اعتبار به خود اختصاص داده است.
نائب رئیس فراکسیون محرومیت‌زدایی مجلس شورای اسلامی در خصوص توجه به مناطق روستایی، اظهار کرد: تلاش ما حل مشکلات استان بوده است و در مجلس شورای اسلامی سعی کردیم که به مناطق روستایی توجه بیشتری شود.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today