ایرنا/ مردم شهیدپرور بجنورد در حالی امروز- چهارشنبه- به استقبال خانواده شهید گمنام شیرازی رفتند که شهید آنها پس از ۳۳ سال به تازگی احراز هویت شده است.

مردم مومن و شهید پرور خراسان شمالی پس از چند سال میزبانی از شهید خدا رحم گل آور امروز استقبال پرشور و شایسته‌ای از خانواده و پدر بزرگوار این شهید که برای دیدار با مزار فرزند دلبندشان آمدند به عمل آوردند.
آیین استقبال از خانواده شهید شیرازی که به تازگی هویت او شناسایی شده در میدان امام رضا(ع) و آزادگان بجنورد برگزار شد و پس از آن در مزار شهدای گمنام این شهید در شهر سنخواست شهرستان جاجرم این استان حضور یافتند.
در مراسم استقبال از این خانواده شهید، مسوولان دستگاه های اجرایی، خانواده معظم شهدا، فرماندهان انتظامی و نظامی، ایثارگران و سایر اقشار حضور داشتند.
امیر سرتیپ محمد نجاتی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: پیکر پاک شهید خدا رحم گل آور در سال ۹۳ در جزیره مجنون تفحص و در استان خراسان شمالی شهرستان جاجرم و در منطقه سنخواست آرام گرفت. 
وی اظهار کرد: شهید خدارحم گل آور ۱۲دی سال ۴۵ در شهر داریون شهرستان شیراز چشم به جهان گشود، او دارای پنج برادر و سه خواهر است و خود فرزند چهارم خانواده است.
امیر نجاتی افزود: گل آور در تاریخ ۱۸ اردیبهشت سال ۶۶ به خدمت سربازی اعزام شد و در چهارم تیر ۶۷ در جزیره مجنون به شهادت رسید.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی اظهار کرد: پدر ایشان در قید حیات هستند اما مادر او پس از سال ها چشم انتظاری فرزندش سرانجام در سال ۸۵ یعنی ۱۸ سال پس از شهادت و مفقود شدن فرزندش چشم بر جهان بست.
وی گفت: طبق آزمایشات DNA که از پدر و برادران شهید در سال ۹۴ گرفته شده بود، هم اکنون پیکر ایشان در محل ذکر شده شناسایی شده است.
امیر نجاتی افزود: بتازگی هویت سه شهید گمنام مدفون در این استان شناسایی شد که در یادمان های شهدای گمنام این استان آرمیده اند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی عنوان کرد: هویت شهید خلیل فلک رفعت اصفهانی و هویت شهید محمدحسن صادقی چنارانی است.
وی افزود: ۷۲ شهید گمنام در ۳۲ نقطه در سطح استان در دانشگاه ها، بوستان ها، پادگان ها و سایر اماکن تدفین شده اند که تاکنون تنها ۲۱ گلزار یادمان ساخته و تکمیل شده است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today