مهر/ هر خانواده عشایر خراسان شمالی ماهانه ۱۲۵ لیتر سوخت دریافت می‌کند که بناست این عدد تا ۲۰۰ لیتر افزایش پیدا کند.

مجتبی شکوری، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان شمالی اظهار کرد: اکنون هر خانواده عشایر خراسان شمالی ماهانه ۱۲۵ لیتر سوخت دریافت می‌کند که بناست این عدد تا ۲۰۰ لیتر افزایش پیدا کند.
وی گفت: تا این لحظه بیش از ۶ هزار خانوار تحت پوشش تعاونی‌های عشایری هستند.
تهیه نقشه ایل راه‌های خراسان شمالی ضروری استعلی وحید، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی نیز در این جلسه اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های عشایر استان مسیرهای عبوری و ایل راه‌های کوچ عشایر است که متأسفانه به دلیل مسدود شدن بسیاری از این مسیرها، عشایر چاره‌ای جز عبور از جاده‌های آسفالت، کنار منازل مسکونی حاشیه راه‌ها و جاده‌های کمربندی ندارند و بارها به دلیل این مشکل دام‌های آنان در اثر تصادف با خودروها تلف شده‌اند.
وی تصریح کرد: تهیه نقشه ایل‌راه ها به منظور شناسایی و تثبیت ایل‌راه‌های عشایری، حفظ و حراست آن‌ها، اجرای پروژه‌های جاده‌های انجام شده است.
وحید در خصوص مقاوم سازی ایل راه‌های خراسان شمالی گفت: ایل راه‌های عشایر این استان از قوچان تا مراوه تپه در استان گلستان مشخص شده و نیاز به بازنگری دارد و امنیت تردد و مقاوم سازی این راه‌ها به طور دائم بررسی می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی خراسان شمالی در انتها گفت: در بسیاری از سال‌های اخیر سیلاب به بسیاری از راه‌ها خسارت وارد کرد و سازمان‌های زیربط این راه‌ها را بازسازی و اصلاح کردند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today