باشگاه خبرنگاران/ رئیس شورای شهر اردبیل ساخت و ساز در حریم دریاچه شورابیل را غیرقانونی عنوان کرد و گفت: از ساختمان سازی در حریم این دریاچه جلوگیری می‌شود.

جواد انصاری، رئیس شورای شهر اردبیل تشریح کرد: مدیریت شهری برای حفاظت از دریاچه شورابیل در برابر ساخت و سازها اهتمام جدی داشته و اجازه ساخت وساز در حریم این دریاچه را نمی دهد.
او افزود: ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی از ساختمان سازی در حریم این دریاچه منع می‌شوند و هرگونه ساخت و ساز در این حریم غیر قانونی است.
انصاری از دریاچه شورابیل به‌عنوان نگین گردشگری شمال‌غرب ایران یاد کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی اعضای شورای شهر از این پس علاوه بر جلوگیری از ساخت وسازها هیچ‌گونه مجوزی برای ادارات به‌خصوص در مقیاس سازه سنگین در حریم این دریاچه صادر نخواهد شد.
رئیس شورای شهر اردبیل هدف از این تصمیم را ضرورت حراست و حفاظت از مهم‌ترین میراث طبیعی درون‌شهری شمال‌غرب ایران در کلانشهر اردبیل عنوان کرد و افزود: مدیریت شهری اردبیل در قبال نسل امروز و آینده شهر در ارتباط با حفظ این پدیده خدادادی و باارزش، مسئولیت دارد.
او تصریح کرد: به همراه دیگر اعضای شورای اسلامی شهر از شهردار خواستیم درصورتیکه قبل از این هم از طرف مدیریت های سابق مجوزی در این خصوص صادر شده نسبت به توقف آن اقدام و از هرگونه فعالیت ساختمانی در این محوطه جلوگیری نمایند تا ضمن حفظ منظره بی‌نظیر دریاچه شورابیل، نسبت به گسترش فضاسازی و دیگر امکانات رفاهی و گردشگری در آن اقدام شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today