باشگاه خبرنگاران/ معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یزد درباره گرانی و کمبود برخی دارو‌ها در استان توضیحاتی ارائه داد.

بهروز حیدری، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یزد توضیح داد: افزایش قیمت دارو به دلیل افزایش هزینه تولید یا واردات دارو صورت گرفته است و فراتر از سطح استان است.
او کمبود برخی دارو‌ها را ناشی از مشکلات واردات خواند و تصریح کرد: بروز مشکل در واردات سبب می‌شود تا به صورت مقطعی با کمبود برخی دارو‌ها مواجه شویم. تولید دارو‌های ایرانی نیز منوط به تامین مواد اولیه از راه واردات است و کمبود مقطعی داروی ایرانی نیز از این مشکل نشأت می‌گیرد.
حیدری ادامه داد: کمیته چند نفره در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی به صورت مرتب در حال رصد کمبود‌ها و دریافت گزارش‌های مردمی در استان و مکاتبه با سازمان برای رفع کمبود‌ها است.
او با اشاره به اینکه گاهی سهمیه‌ای بیشتر از استان دریافت می‌کنیم، اظهار کرد: شرکت‌های دارویی را موظف کردیم تا کمبود‌های دارویی را در اسرع وقت برطرف کنند.
حیدری درباره توزیع برخی دارو‌ها در تعداد محدودی از داروخانه‌ها گفت: این اقدام با هدف اطمینان از توزیع عادلانه صورت گرفته و بر این اساس مجبور هستیم توزیع را به صورت متمرکز انجام دهیم.

 
 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today