مهر/ سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری مازندران باتاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی برای مهار کرونا گفت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل ها در استان به زیر ۴۵ درصد کاهش یافته است.

علی شیرازی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری مازندران ظهر چهارشنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه ۹۴.۵ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال استان علیه بیماری کرونا واکسینه شدند و دوز اول واکسن را دریافت کردند، اظهار کرد: همچنین ۸۱.۸ درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.
وی با اینکه فرایند واکسیناسیون در کاهش بیماری کرونا تأثیرگذار بوده است، اظهار داشت: این درحالی که میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زیر ۴۵ درصد است.
وی با عنوان اینکه سویه جدید کرونا به نام امیکرون در برخی کشورهای آفریقایی و اروپایی رواج یافته است، گفت: تجربه نشان داده که این بیماری در کشور شایع می‌شود و تدابیر لازم برای پیشگیری و جلوگیری از سرایت آن در دستور کار است.
شیرازی قدرت سرایت امیکرون را چهار برابر سویه های قبلی ویروس کرونا ذکر کرد و گفت: بیماری زایی این ویروس زیاد است و باید نسبت به تکمیل واکسیناسیون اقدام کنیم.
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اظهار اینکه بسیاری از افراد به بهانه‌های غیرقابل از تزریق واکسن خودداری می‌کنند، یادآور شد: هرچند مازندران جزو استان‌های برتر کشور در حوزه واکسیناسیون است اما همچنان عده‌ای واکسن نزدند.
وی گفت: تنها راه پیشگیری از بیماری رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ناچاریم برای آنکه سلامت خود را حفظ کنیم پروتکل‌ها را سرلوحه کار قرار دهیم.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today