ایرنا/ معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: از امشب تا اواخر وقت پنجشنبه یک سامانه بارشی در استان فعال است که پیامد آن وزش باد شدید، بارش باران، برف و کولاک و پدیده مه در ارتفاعات و گردنه‌ها خواهد بود.

علی پناهی، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه روز پنج شنبه بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار است، اظهار کرد: این سامانه بارشی بیشتر نواحی غربی و مرکزی استان شامل شهرهای بانه، مریوان، سروآباد و سرشیو را در بر می‌گیرد و در ارتفاعات نیز باعث بارش برف و اختلال تردد در گردنه‌ها و جاده‌ها می‌شود.
وی افزود: امروز شاهد وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک محلی در بیشتر نقاط استان هستیم که انتظار می‌رود سرعت آن در نواحی شمالی و شرقی به ۲۵ تا ۳۰ متر بر ثانیه هم برسد.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: سامانه بارشی روز جمعه از استان خارج می شود و تا روز یکشنبه وضعیت هوا پایدار است.
پناهی اضافه کرد: از امروز تا هفته آینده دمای هوای استان روند کاهشی دارد و پیش بینی می شود صبح روزهای جمعه و شنبه حالت یخبندان را در بیشتر نقاط استان شاهد باشیم.
وی یادآور شد: در شبانه روز گذشته شهر بابارشانی در بیجار با دمای منفی ۲ درجه سردترین و بانه با دمای ۲۱ درجه سانتی گراد گرمترین نقاط استان بودند و دمای شهر سنندج مرکز استان نیز بین یک و ۱۷ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online