ایرنا/ رئیس مرکز بهداشت خوزستان پوشش واکسیناسیون زنان باردار در استان را مناسب دانست و گفت: اگر بخواهیم از وقوع موج بعدی بیماری جلوگیری کنیم باید پوشش واکسیناسیون به ۸۰ تا ۸۵ درصد برسد.

سیدمحمد علوی، رئیس مرکز بهداشت خوزستان تشریح کرد: واکسیناسیون زنان باردار در خوزستان، خوب و در حد مطلوبی است اگرچه در برخی شهرستان‌ها مثل شادگان و حمیدیه وضعیت خوب نیست.
وی افزود: در شهرستان‌هایی مثل دزپارت، بهبهان و اهواز حدود ۹۰ درصد زنان باردار واکسینه شدند که در حد بسیار خوبی است. 
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: پوشش واکسیناسیون زنان باردار در جمعیت روستایی خوزستان نیز خوب بوده اما این آمار در حاشیه شهرها کمتر است.
وی ادامه داد: افرادی که یک دز واکسن را تزریق کرده و به کرونا مبتلا شدند، ۶ هفته پس از بهبودی، می‌توانند نسبت به دریافت نوبت دوم خود اقدام و همان واکسن نوع اول را تزریق کنند.
وی درباره آخرین آمار واکسیناسیون در خوزستان بیان کرد: تاکنون بیش از پنج میلیون و ۲۰۰ هزار دز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده و معادل ۸۰ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال یک نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند.
بر اساس آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید۱۹ سه شهرستان‌ دزفول، رامهرمز و شوشتر در وضعیت زرد و بقیه شهرستان‌های خوزستان در وضعیت آبی کرونایی هستند.
هم اکنون حدود ۱۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today