باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بر اساس بررسی الگو‌های پیش‌یابی هوای استان با تشدید فعالیت سامانه بارشی، هوای استان از امروز بارانی و برفی می‌شود.

مهدی صابری، رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی، با بیان اینکه از امروز دمای هوای استان ۶ تا ۱۰ درجه سانتی گراد کاهش پیدا می‌کند، ادامه داد: با توجه به ورود سامانه بارشی به استان از روز چهارشنبه، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.
وی با اشاره به وزش باد شدید تا سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت از امروز در ارومیه و کلیه مناطق استان به خصوص جنوب غربی استان نیز خبر داد و اظهار کرد: بارش متناوب باران، برف و ورزش بادگاهی شدید با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت وضعیت جوی غالب در استان است.
صابری با بیان اینکه این شرایط تا اواخر روز پنجشنبه در استان تداوم دارد، گفت: آب گرفتگی معابر شهری، سیلابی شدن رودخانه‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها، برف همراه تندباد(در مناطق کوهستانی کولاک) برف از اثرات فعالیت سامانه بارشی در آذربایجان غربی است.
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی اضافه کرد: لازم است تا دستگاه‌های مسئول، آمادگی لازم را در برابر آب گرفتگی‌های احتمالی، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها داشته باشند.
صابری افزود: با توجه به کاهش محسوس و ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا لازم است تا رانندگان نیز در جاده‌ها از سالم بودن سیستم گرمایشی خودرو‌های خود اطمینان حاصل کنند.
وی ادامه داد: پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی و نیز توجه کشاورزان، دامداران و مرغداران به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی هم ضروری است.
صابری گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان پیرانشهر با ۱۸ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم‌ترین و شهرستان تکاب با صفر درجه سانتی گراد سردترین شهر‌های استان بود.
رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی دمای هوای ارومیه را نیز طی همین مدت بین یک و ۱۶ درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام کرد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today