صدا و سیما/ کیفیت هوای شهرهای ارومیه، سردشت و بوکان ناسالم گزارش شده است.

سعید موسوی، معاون نظارت و پایش محیط زیست آذربایجان‌ غربی در تشریح این خبر گفت: با توجه به ورزش شدید باد وضعیت کیفیت هوا امروز در ارومیه با شاخص ۱۸۲ در حالت ناسالم، سردشت با شاخص ۱۳۵ ناسالم برای گروه‌های حساس و بوکان با شاخص ۱۳۷ ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند، که آلاینده معیار این آلودگی ذرات معلق است.
وی با اشاره به بروز پدیده گرد و غبار و آلودگی هوا در ارومیه و جنوب استان از امروز چهارشنبه اظهار کرد: با توجه به تداوم شرایط فعلی درخواست می‌شود افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و افراد دیگر باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.
وی  با بیان اینکه با استقرار الگوهای پایدار، آلاینده‌های جوی در این سه شهر افزایش یافته و تنفس در هوای آزاد برای گروه‌های حساس ناسالم است گفت: این پدیده باعث تجمع آلاینده‌ها در سطح نقاط پرتردد و پر جمعیت شهر می‌شود و لازم است تا شهروندان موارد بهداشتی را رعایت کنند.
معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: توصیه می‌شود در طول هفته جاری شهروندان از ماشین‌های شخصی خود کمتر استفاده کنند و در زمینه استفاده از سوخت‌های فسیلی صرفه‌جویی کنند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today