ایسنا/ معاون درمان وزارت بهداشت از آخرین وضعیت پروژه‌های درمانی فعال و یا در حال احداث دانشگاه علوم پزشکی آبادان بازدید کرد.

قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از منطقه آزاد اروند اظهار کرد: امروزر فرصتی فراهم شد تا از پروژه اصلی دانشگاه علوم پزشکی آبادان که راه‌اندازی فاز دوم بیمارستان آیت‌الله طالقانی است، بازدیدی داشته باشیم؛ پروژه‌ای که بنیاد مستضعفان ساخته است و وزارت بهداشت نیز خیلی سریع آن را تجهیز کرده و به بهره‌برداری می‌‎رساند.
وی اضافه کرد: یک اتفاق خوب دیگر در منطقه، بحث راه‌اندازی مرکز آنژیوگرافی و جراحی قلب باز است که در ساختمان اصلی بیمارستان یادشده طراحی شده است و تغییراتی باید در آن انجام شود و در نهایت به بهره‌برداری برسد.
معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: از طریق بخش خصوصی نیز یک مرکز سنگ‌شکن در این منطقه فعال خواهد شد و همه برنامه داریم که این مهم نیز در نهایت محقق شود.
وی همچنین به بیمارستان مرزی شلمچه اشاره کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی آبادان این ساختمان را در مرز شلمچه آماده کرده است تا هم در بحث اربعین و هم راهیان نور  از آن بهره بگیرد.
ان بابایی خاطرنشان کرد: بیمارستان شلمچه به عنوان یک بیمارستان بحران برای وزارت بهداشت ضرورت داشت که البته در زمان‌های غیربحرانی نیز خدمات‌رسانی خود را ارائه خواهد داد.
وی با اشاره به مشکلات موجود در چوئبده تصریح کرد: خدمات بهداشتی خوبی در چوئبده ارائه می‌شود اما با توجه به کمبودهای درمانی، بیماران مجبور هستند برای پیگیری درمان خود به آبادان و اروندکنار بروند و به همین خاطر به دنبال آن هستیم تا یک بیمارستان محلی در این شهر راه‌اندازی کنیم.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: این بیمارستان محلی، خدمات شبانه‌روزی درمانی همانند خدمات آزمایشگاهی، تحت نظر و بستری موقت، داروخانه و رادیولوژی را خواهد داشت و برای احداث آن مکاتبات لازم با بنیاد مستضعفان صورت گرفته است.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today