باشگاه خبرنگاران/ رئیس جمهور پس از رأی اعتماد هیات وزیران به «محمد رضا حسین نژاد» استاندار جدید خراسان شمالی، گفت: باید از ظرفیت‌های این استان برای توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی به خوبی استفاده شود.

دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور عصر روز چهارشنبه در جلسه فوق‌العاده دولت برای بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ و پس از رأی اعتماد هیات وزیران به استاندار جدید خراسان شمالی با توصیه به استفاده از برنامه در اداره این استان، اظهار کرد: حتماً باید با برنامه وارد استان شوید و وزرا و استانداران هم نیازمند برنامه منطقه‌ای و محلی برای توسعه مناطق مختلف کشور هستند.
وی با تأکید بر اینکه استان خراسان شمالی، فرهیختگان بسیاری دارد، تأکید کرد: باید از ظرفیت‌های استان همچون مناطق گردشگری زیبا، اقتصاد مرزی مانند بازارچه‌های مشترک با کشور‌های همسایه برای توسعه خراسان شمالی استفاده شود.
در این جلسه محمد رضا حسین نژاد به عنوان استاندار خراسان شمالی از هیات وزیران رای اعتماد گرفت.
حسین نژاد متولد اول فروردین ماه ١٣۴۴ در شهرستان شیروان خراسان شمالی است که مسوولیت های مختلفی را در حوزه های مختلف اجرایی و عمرانی در استان های خراسان‌های رضوی و شمالی تجربه کرده است.
حسین نژاد دوران دبیرستان را در شهرستان شیروان سپری و دیپلم ریاضی و فیزیک را از دبیرستان دکتر شریعتی در سال ١٣۶٣ دریافت کرد و در سال ۱۳۶۷ موفق به اخذ لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه فردوسی مشهد شد.
وی همچنین در سال ۱۳۷۵ فوق لیسانس عمران از دانشگاه فردوسی مشهد و در سال ۱۳۹۵ نیز مدرک دکترای برنامه ریزی شهری را از پژوهشگاه بحران های طبیعی اصفهان اخذ کرد.
یازدهمین استاندار خراسان شمالی٢٠ سال سابقه خدمت به عنوان شهردار در شهرهای فاروج، طرقبه، چناران، شیروان، منطقه ٢ مشهد مقدس، منطقه ١ مشهد مقدس، معاون فرماندار و فرماندار در شهرستان چناران دارد.
حسین نژاد در هشتمین دوره  انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم شیروان در مجلس انتخاب شد که سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این دوره بود.
عضویت در جهاد استان خراسان، عضویت در سازمان نظام مهندسی استان خراسان و ریاست نظام مهندسی شهرستان شیروان، کارشناس رسمی دادگستری در گروه راه و ساختمان و نقشه برداری، دبیر شورای ترافیک استان خراسان ، عضو کمیسیون الگو – شهر استان خراسان، مسول ستاد بحران شهرداری های شمال استان خراسان، مدیر کل دفتر فنی و برنامه ریزی عمرانی وزارت کشور، عضو اصلی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت کشور از دیگر سوابق حسین نژاد است.
استاندار جدید خراسان شمالی که مستخدم رسمی استانداری خراسان رضوی و مامور به خدمت شهرداری مشهد است از سال ۱۳۹۲ تاکنون معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد را بر عهده داشته است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today