مهر/ مدیرکل هواشناسی البرز گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از روند افزایش آلاینده‌ها تا پنجشنبه ظهر در منطقه البرز مرکزی است.

آرش بهاروند احمدی مدیرکل هواشناسی البرز به پیش‌بینی شرایط جوی استان البرز پرداخت و اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از روند افزایش آلاینده‌ها تا پنجشنبه ظهر در منطقه البرز مرکزی است.
وی بیان کرد: با فعالیت سامانه بارشی از فردا پنجشنبه عصر و شب تا جمعه ظهر، وزش باد شدید، کولاک برف، کاهش محسوس دما در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی و در شهرهای استان البرز رگبار و رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید مورد انتظار است.
مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه آسمان امروز البرز نیمه‌ابری تا ابری همراه با غبار محلی و در پاره‌ای نقاط وزش باد شدید بوده و هوا ناسالم است، تصریح کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۱۹ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۸ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۰ متر بر ثانیه است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی، فردا آسمان البرز ابری همراه با وزش باد نسبتاً شدید، رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات رگبار برف و کاهش محسوس دما است و هوا نیز در بعضی ناسالم خواهد بود.
بهارونداحمدی به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۱۶ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۳ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۲ متر بر ثانیه است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday