باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری از شناسایی کلاهبردارانی که به عنوان سرمایه‌گذاری و دریافت سود ماهیانه اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند، خبر داد.

سرهنگ مرتضی عسگری، رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری از آن‌ها به بهانه سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال و پرداخت سود ماهیانه، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: با تحقیقات اولیه مشخص شد شاکیان در شبکه اجتماعی واتس آپ با افرادی که خود را از افرادی توانمند و حرفه‌ای در ارز دیجیتال معرفی کرده آشنا شده که این اشخاص با وعده سود ماهیانه اقدام به تحریک و اغفال شاکیان و کلاه‌برداری از آن‌ها با عنوان سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال کرده بودند.
سرهنگ عسگری ادامه داد: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی انجام‌گرفته، متهمین شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی به پلیس فتا استان احضار شدند.
رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: ضمن تحقیقات صورت گرفته و اخذ اظهارات از متهمین مشخص شد تمامی متهمین با یکدیگر رابطه دوستی و خویشاوندی داشته و همگی به‌اتفاق در زمینه ارز دیجیتال فعالیت داشته‌اند و با اغفال افراد ناآگاه به مباحث ارز دیجیتال و سیگنال‌های خریدوفروش و پیشنهاد خرید ارز معرفی‌شده با دریافت سود ماهیانه اقدام به کلاه‌برداری از شهروندان می‌کردند.
وی آگاهی و دقت نظر کاربران را اولویت اصلی پیشگیری از این کلاه‌برداری‌ها برشمرد و از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با موارد مشکوک، با ورود به سایت www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی، با ما در ارتباط بگذارند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday