ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: بارش باران و برف همراه با وزش بادهای لحظه ای شدید پدیده غالب جوی استان تا ۲۴ ساعت آینده خواهد بود.

مهدی آخوندی کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین اظهار داشت: براساس نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، از امروز سامانه بارشی وارد منطقه می شود و تا صبح فردا (جمعه) نیز فعال خواهد بود که به همین جهت در برخی ساعات بارش باران و برف، گاهی رعد و برق، وزش بادهای لحظه ای شدید و حتی در برخی مناطق مستعد احتمال ریزیش تگرگ وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه روز گذشته از سوی اداره کل هواشناسی قزوین هشدار سطح نارنجی صادر شد، تصریح کرد: برهمین اساس از بعدازظهر امروز تا صبح فردا با توجه به نفوذ زبانه های پرفشار و شمالی شدن جریانات، کاهش دما و بارش برف و باران که در مناطق کوهستانی، سردسیر و حتی برخی از نقاط دشت به صورت برف خواهد بود، پیش بینی می شود.
به گفته این کارشناس هواشناسی، طی این مدت علاوه بر لغزندگی سطح جاده ها، با توجه به وزش باد و بارش برف نیز در گردنه های استان احتمال پدیده کولاک نیز وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: بارش باران و برف همچنین احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه و مسیل ها در سطح استان طی مدت یاد شده را دور از انتظار نخواهد کرد. 
آخوندی با اشاره به اینکه از بعدازظهر فردا به تدریج وضعیت جوی در استان تا یکشنبه هفته آینده پایدار خواهد شد، افزود: در شبانه روز گذشته کوهین، تاکستان و بویین زهرا با چهار و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۲۴ به ترتیب خنک ترین و گرم ترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۶ تا ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است. 

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today