ایرنا/ مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: ۸۵ درصد دانش آموزان استان برای تزریق واکسن کرونا اقدام کرده‌اند.

محمد اعتدادی، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: آن‌ تعداد از دانش آموزان که به دلیل‌های مختلف هنوز واکسن نزده‌اند با اجرای طرح سلامت شهید قاسم سلیمانی و همکاری شبکه بهداشت و درمان در مدارس و با موافقت اولیا واکسن دریافت خواهند کرد.
وی در خصوص نحوه بازگشایی واحدهای آموزشی خاطرنشان کرد: بر اساس شیوه‌نامه بهداشتی ارسالی از ستاد ملی کرونا تمامی مدارس بازگشایی و آموزش به‌صورت حضوری انجام می‌شود.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان اضافه کرد: ۹۰ درصد دانش آموزان در شهرستان‌هایی که ازنظر رنگ‌بندی کرونایی در وضعیت مناسبی قرار دارند آموزش حضوری دارند، همچنین شیوه‌نامه بهداشتی به همه مدرسه‌ها ابلاغ‌شده که بارعایت آن خانواده‌ها نباید نگرانی داشته باشند.
اعتدادی بابیان اینکه آموزش از طریق فضای مجازی نتوانسته چندان مؤثر باشد افزود: علاوه بر کم‌اثر بودن این نوع آموزش بحث سلامت روان دانش آموزان مطرح است و با توجه به اینکه دانش آموزان از فضای مدرسه و دوستان خود دور بودند دچار مشکل شده کیفیت آموزش آن‌ها پایین آمده است.
وی با اشاره به اینکه در دوران کرونا و آموزش در فضای مجازی برخی افراد امکان دسترسی به تلفن همراه و تبلت نداشتند خاطرنشان کرد: طبق آمار رسمی ارسالی از وزارت خانه بالغ‌بر یک هزار و ۷۰۰ نفر ترک تحصیل‌کرده با کمک اداره ثبت‌احوال، بهزیستی و نیروی مقاومت بسیج در حال شناسایی این دانش آموزان برای حضور در واحدهای آموزشی هستیم.
.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today