ایرنا/ کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: تندباد لحظه ای با سرعت ۱۱۰کیلومتر بر ساعت نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه مهمانک در شهرستان  مانه و سملقان را درنوردید که بیشترین سرعت وزش باد را در استان داشت.

مصطفی هادی زاده، کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی اظهار کرد: شب گذشته سرعت تندباد در یکه سعود شهرستان راز و جرگلان ۶۱ کیلومتر بر ساعت و در بجنورد مرکز استان هم ۳۲ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است.
وی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در استان و پیش بینی کاهش دمای هوا گفت:سامانه بارشی که وارد استان شده از امشب سبب بارش برف و کاهش محسوس دمای هوای مناطق مختلف می‌شود.
هادی زاده بیان کرد: فعالیت این سامانه در روز جمعه به صورت رگبار و احتمال رعد و برق، بتدریج بارش باران و برف و مه و در ارتفاعات با احتمال کولاک برف و افت دما همراه است، این سامانه بارشی بیشتر در مناطق مختلف استان بویژه مرکز این خطه را تحت تاثیر قرار می دهد و تا روز شنبه در استان فعال است. 
کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی افزود: مردم استان تا صبح یکشنبه هفته آتی کاهش هشت تا ۱۰ درجه ای دما را تجربه می کنند. 
وی خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذشته کوسه در شهرستان شیروان با کمینه دمای چهار درجه سانتیگراد سردترین و یکه سعود راز و جرگلان با بیشینه دمای ۲۲ درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان بوده است.
هادی زاده افزود: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۱۰ درجه و بیشینه آن ۱۹ درجه سانتیگراد بوده است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today