ایرنا/ رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان گفت: تاکنون حدود ۹۱ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال این شهرستان دُز اول و ۷۷.۱۵ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و در این میان همکاری عموم مردم در تحقق اهداف ترسیم شده این بخش نقش تعیین کننده‌ای دارد.

محمود حریری، رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان با اشاره به اینکه روند واکسیناسیون گروه‌های هدف همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: در زمان حاضر واکسیناسیون جمعیت ۱۲ تا ۱۸ ساله این شهرستان در نوبت اول به ۸۵.۹۴ درصد و نوبت دوم به میزان ۶۲.۶۳ درصد رسیده است.
وی با اشاره به گسترش سریع سویه جهش یافته ویروس با عنوان اُمیکرون در سطح جهان اظهار کرد: این موضوع بیانگر آن است که دُزهای واکسن کرونا باید هرچه سریع کامل شود، که در این خصوص همکاری مردم نقش بسزایی دارد.
این مسئول با بیان اینکه در زمان حاضر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان کاهش یافته است، گفت: بر این مبنا عموم مردم باید همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تاکید کرد و گفت: با توجه به واکسیناسیون، برخی افرد تصور می‌کنند که کرونا به پایان رسیده در صورتی که گسترش سویه جدید کرونا نشان می دهد این مهم باید در دستور کار باشد.
حریری با بیان اینکه شهرستان زنجان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شده است، گفت: بستری‌ها و مبتلایان به کرونا در استان طی روزهای گذشته کاهش خوبی داشته و امیدواریم این مهم به کمترین حد خود برسد.
این مسئول باتاکید بر اینکه به طور قطع برای افرادی که در جامعه واکسن نمی زنند محدودیت هایی اعمال خواهد شد ادامه داد: برای این گروه سنی نیز چنین مساله ای وجود خواهد داشت، لذا توصیه می شود عموم مردم و دانش آموزان زنجانی که تاکنون موفق به واکسیناسیون نشده اند، با مراجعه به مراکز تجمیعی این مهم را به سرانجام برسانند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده آمار واکسن های تزریقی طی دهم آذر سال جاری در مناطق شهری ۲ هزارو ۲۵۰ مورد و روستایی نیز ۱۷۸ مورد بوده است.
به گفته این مسئول در زمان حاضر ۱۴ مرکز تجمیع واکسیناسیون در زنجان فعال است.

  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today