ایرنا/ مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: جمعیت هلال احمر استان به ۱۵۰ دستگاه خودرو که در نخستین ساعات بامداد امروز در محور آشخانه-چمن بید به علت طوفان شن گرفتار شده بودند، امدادرسانی کرد.

جواد نظری، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: وقوع طوفان شن و کاهش دید افقی برای رانندگان سبب شد تا محور آشخانه-چمن بید با تصمیم پلیس راه، برای ساعاتی مسدود شود.
وی با بیان اینکه برخی از مسافران به صورت اضطراری اسکان داده شدند خاطرنشان کرد: این محور ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه امروز بازگشایی شد. 
کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: تندباد لحظه ای با سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه مهمانک در محور آشخانه - چمن بید را درنوردید که بیشترین سرعت وزش باد را در استان داشت.
نظری با اشاره به پیش بینی بارش برف و کاهش محسوس دمای هوا در استان گفت: از مردم انتظار می رود در روزهای آتی از سفرهای غیرضرور خودداری کنند.
وی افزود: اعضای مدیریت بحران در استان و شهرستان ها برای امدادسانی به مسافران و کاربران جاده ای آمادگی دارند و با توجه به هشدار هواشناسی در حالت آماده باش قرار دارند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: پیش بینی های لازم برای اسکان اضطراری مسافران و درراه ماندگان انجام شده است. 

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today