مهر/ معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی همدان از ثبت نام ۲۰ هزار همدانی در طرح نهضت مسکن خبر داد.

مجید صالحی امیر، معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی همدان در پاسخ به اینکه آیا با شروع ثبت نام طرح نهضت مسکن، طرح اقدام ملی مسکن فراموش خواهد شد؟ گفت: فرقی بین طرح اقدام ملی مسکن و طرح نهضت مسکن نیست، در هر دو طرح هدف، خانه دار کردن مردم است.
وی با بیان اینکه مواردی که در قالب طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند و مواردی که در طرح نهضت مسکن ثبت نام می‌کنند، با هم دیده می‌شوند؛ اظهار کرد: ملاک برای ما واریزی‌های به موقع است که رقم این واریزی‌های اولیه نیز برابر ۴۰ میلیون تومان است.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی همدان با اشاره به اینکه افرادی که تخصیص زمین برای پروژه آنها منظور شده است، واریزی‌های دیگری داشته‌اند، مطرح کرد: اما افرادی که هنوز تخصیص زمین برای آنها منظور نشده با افرادی که به تازگی ثبت نام می‌شوند، در یک مرحله قرار دارند و ملاک پیش روی کار آنها، واریزی‌های به موقع آنها است.
صالحی امیر ادامه داد: ثبت نام برای کل استان همدان در قالب طرح نهضت مسکن آغاز شده است و شاهد استقبال خوبی در سطح استان به ویژه شهرستان همدان در این زمینه بوده‌ایم، به نوعی که تاکنون نزدیک به ۲۰ هزار نفر در شهر همدان در قالب این طرح ثبت نام کرده‌اند که البته این عدد ناخالص بوده و بایستی مورد پالایش و صحت سنجی قرار گیرد.
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی همدان در ادامه خاطرنشان کرد: طبق دستوری که وزیر راه به معاونت شهرسازی خود داده است، موضوعاتی برای تأمین زمین مطرح است بدین سان، هم اکنون بحث زمین از آن طریق درحال پیگیری است و زمانی که بحث زمین حل شود، در شهر همدان مشکلی برای ادامه مسیر نخواهیم داشت.

 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today