ایرنا/ رئیس پلیس راه استان همدان گفت: واژگونی یک دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ در جاده ملایر - همدان و استفاده نکردن سرنشین جلو از کمربند ایمنی موجب مرگ وی شد.

سرهنگ رضا عزیزی، رئیس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: ساعت ۲۲ روز گذشته یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ در ۱۲ کیلومتری ورودی شهر همدان از سمت ملایر به علت سرعت غیرمجاز واژگون شد که در این سانحه زن ۳۰ ساله فوت و راننده ۴۷ ساله مجروح شد.
وی اضافه کرد: در این سانحه جاده ای سرنشین جلو وسیله نقلیه به علت استفاده نکردن از کمربند ایمنی به بیرون از خودرو پرتاب شده و به خاطر برخورد سر با جسم سخت جان خود را از دست داد.
رئیس پلیس راه استان همدان افزود: بیش از نیمی از سرنشینان جلو و ۹۵ درصد سرنشینان عقب خودرو هنگام تردد در جاده های بین شهری از کمربند ایمنی استفاده نمی کنند در حالیکه توصیه پلیس به استفاده از کمربند ایمنی برای حفظ جان افراد است.
سرهنگ عزیزی با بیان اینکه میزان استفاده از کمربند ایمنی با تاریکی هوا کاهش می یابد گفت: جاده همدان و ملایر در لاین ورودی به شهر همدان از استاندارد لازم برخورد نبوده و دارای شیب های عرضی و طولای زیاد و پیچ های تند است.
وی ادامه داد: با وجود نصب علائم راهنمایی و رانندگی همچنان به علت تردد رانندگان با سرعت بالا، این محدوده به مسیری حادثه خیز تبدیل شده است.

  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today