فارس/ رئیس مرکز بهداشت استان قم با تاکید بر لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدارس گفت: ۵۱۵ بازدید از مدارس استان انجام شده و در نهایت کلاس‌های محدودی به واسطه تست مثبت برخی از دانش آموزان تعطیل شده است.

سیامک محبی، رئیس مرکز بهداشت استان قم با بیان اینکه استان قم هم مثل سایر مناطق کشور، جزو مناطق آبی رنگ است، اظهار کرد: روند سی روز گذشته استان در انتشار ویروس کرونا روندی نزولی بوده است.
وی اضافه کرد: با وجود اینکه اینکه وضعیت استان غیر از خلجستان با ۲۲ بیمار کرونایی، در شرایط کنونی مناسب است، متاسفانه پیش بینی می‌کنیم که این روند، ثابت و دائمی نخواهد بود.
رئیس مرکز بهداشت استان قم با اشاره به آمار ۲۳۱ نفری تعداد بستری‌های هفته، کاهش حدود ۵۰ نفری نسبت به هفته گذشته را نشانه کاهشی بودن آمار مبتلایان به کرونا دانست.  
محبی مدارس آموزش و پرورش را در شرایط کنونی دارای سه مشکل اساسی دانست و گفت: متاسفانه باید بگوییم که در سه مسئله استفاده از ماسک، وجود تهویه مناسب و فاصله گذاری، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.
وی گفت: ۵۱۵ بازدید از مدارس استان انجام شده و در نهایت کلاس‌های محدودی به واسطه تست مثبت برخی از دانش آموزان تعطیل شده است.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday