راه دانا/ مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان یزد گفت: قیمت تولید مرغ در یزد گرانتر از استانهای دیگر است ولی مرغ یزد ارزانتر از سراسر کشور است.

علی اکبر جوکار، مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان یزد با بیان اینکه در تعیین قیمت مرغ ۳۵ عامل تاثیر گذار است، اظهار کرد: حداقل قیمت مرغ در سراسر ایران ۳۱ هزار تومان است اما به این دلیل که مسئولان استان اصرار دارند که بگویند یزد جز استانهای ارزان کشور است مرغ در یزد از تمام نقاط کشور ارزان تر عرضه می شود.
وی ادامه داد: قیمت تمام شده تولید مرغ در یزد در مقایسه با دیگر استانها بسیار بالاتر است اما مسئولان استان این موضوع را قبول ندارند.
وی با اشاره به اینکه تولید کنندگان مرغ در یزد با قیمت فعلی یعنی ۲۹ هزارو۶۰۰ تومان ضرر نمی دهند اما سودشان کم است خاطرنشان کرد: اگر قیمت مرغ به مانند سراسر ایران به ۳۱ هزارتومان افزایش یابد تولیدکنندگان راضی خواهند بود.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران با اشاره به اینکه ارزان ترین مرغ تولید کشور، مرغ شمال می باشد تصریح کرد: اما در بازار، مرغ شمال در مقایسه با دیگر انواع مرغ گرانتر می باشد زیرا که تولیدکنندگان حاضر نیستند مرغ خود را ارزان ارائه دهند اما در استان یزد این موضوع صدق نمی کند.
جوکار ادامه داد: از حدود یکسال قبل قیمت برخی اقلام و خدمات به صورت سرسام اوری افزایش داشت اما قیمت مرغ که وابسته به این عوامل بود به نسبت آن افزایش نداشت و هرگز نیز مسئولان حاضر نشدند قیمت مرغ را در این حدود یکسال واقعی کنند و در برابر هر مشکل و کمبودی که در بازار به وجود آمد مقدار اندکی قیمت را افزایش دادند و این در صورتی است که اگر از ابتدا براساس افزایش قیمت دیگر اقلام، قیمت مرغ نیز افزایش داشت این مشکلات در سطح بازار و ناراضایتی های مردم نیز وجود نداشت.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان یزد در پایان اظهار کرد: این تصور برای مردم وجود دارد که تولید مرغ، فقط وابسته به نهاده ها می باشد که دولت در حال تامین آن با ارز دولتی می باشد و به همین دلیل قیمت مرغ نباید افزایش یابد اما قیمت جوجه، حمل ونقل، واکسیناسیون، اجاره و... بر قیمت تمام شده مرغ تاثیر دارد و مسئولان و مردم باید این موضوع را درک کنند.


آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today