صدا و سیما/ هیات کوهنوردی و صعود‌های ورزشی همدان نسبت به صعود و عزیمت ورزشکاران به مناطق کوهستانی و ارتفاعات استان با توجه به شرایط نامساعد جوی هشدار داد.

علیرضا گوهری، هیات کوهنوردی و صعود‌های ورزشی همدان تأکید کرد: بر همین اساس و با توجه به نامساعد بودن شرایط آب و هوایی، برودت هوا و نیز بارش احتمالی برف و کولاک در ارتفاعات، به ورزشکاران و کوهنوردان توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات در روز‌های پایانی هفته جاری پرهیز کنند.
وی افزود: ورزش شدید باد، کولاک و بارش احتمالی برف موجب شده تا مناطق «دوزخ دره، یخچال و قزل ارسلان» از قله‌های مرتفع رشته کوه الوند وضعیت جوی مناسبی نداشته باشند و صعود به این ارتفاعات برای کوهنوردان خطرآفرین است.
گوهری تصریح کرد: البته ممنوعیتی برای صعود کوهنوردان وجود ندارد و تنها با توجه به شرایط جوی نسبت به وضعیت و عدم صعود به افراد هشدار داده می‌شود، ضمن اینکه افراد در صورت صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان حتما باید تجهیزات لازم و کامل را به همراه داشته باشند.
به گفته وی، ورزشکاران در صورت صعود باید حتما از مسیر‌های مشخص و تعیین شده با همراه داشتن تجهیزات و امکانات لازم(خوراکی، گرمایشی و لوازم مرتبط با صعود کوهستانی) حرکت کرده و از هرگونه انحراف در مسیر و حرکت در مسیر‌های نا آشنا و خطرناک به طور جدی خودداری کنند.
رئیس هیات کوهنوردی و صعود‌های ورزشی همدان تأکید کرد: صعود‌های زمستانی باید گروهی باشد و از کوهنوردان درخواست داریم به صورت انفرادی کوهپیمایی و صعود به ارتفاعات را نداشته باشند.
گوهری افزود: اجتناب از صعود در هوای بد و مه آلود، توجه به توصیه سایت‌های کوهنوردی و هواشناسی و نیز استفاده از پناهگاه‌ها و اماکن ایمن در هوای نامساعد بسیار مهم و ضروری است.
 
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today