ایرنا/ در پی هشدار نارنجی هواشناسی خراسان شمالی مبنی بر کاهش محسوس دمای هوا و بارش برف، دستگاه های خدمات رسان و اعضای مدیریت بحران در شهرستان های مختلف استان به حالت آماده باش درآمدند.

جواد نظری، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: اکنون دستگاه های خدمات‌رسان استان از جمله جمعیت هلال احمر، نیروی انتظامی، آتش‌نشانی، راهداری و اورژانس برای امدادرسانی به مردم در حادثه های احتمالی به حالت آماده‌باش درآمدند.
وی اظهار کرد: نیروهای دستگاه های خدماتی و امدادرسان با تجهیزات کامل و تمهیدات مورد نیاز در نقاط مختلف مستقر شده و برای خدمات‌رسانی در هرگونه حادثه احتمالی آمادگی لازم را دارند.
نظری افزود: با توجه به پیش بینی بارش برف از امروز از مردم استان تقاضا می شود در یکی دو روز آتی از تردد در ارتفاعات و نقاط برفگیر خودداری کنند، همچنین به کوهنوردان توصیه می شود از حضور در عرصه ها و رفتن به کوه خودداری کنند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی بیان کرد: به مردم توصیه می شود از مسافرت غیرضروری خودداری کنند.
وی افزود: مردم در صورت سفر از سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کرده و تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی هم از اعلام آمادگی راهداران و استقرار آنان در راهدارخانه‌های مسیرهای برف‌گیر خبر داد و از مردم خواست تا از سفرهای غیرضرور در یکی دو روز آتی خودداری کنند.
محمد مشتری اظهار کرد: گروه های راهداری با به کارگیری ۲۳۶ دستگاه ناوگان راهداری آماده خدمات رسانی به مسافران زمستانه هستند.  
وی گفت: ۲۳ راهدارخانه شامل ۱۹ راهدارخانه  ثابت و چهار راهدارخانه سیار در استان در زمستان آماده خدمت رسانی به مسافران است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی بیان کرد: برای خدمات رسانی به مسافران و ارتقای ایمنی تردد جاده ها، ۱۳ هزار و ۵۳۰ تن شن و نمک دپو شده است.
مشتری خاطرنشان کرد: راهداران در ۱۰ گردنه به طول ۸۶ کیلومتر در محورهای شریانی و اصلی حضور دارند تا نسبت به خدمات رسانی به مسافران زمستانه اقدام کنند. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی هم گفت: این جمعیت در ۲۱ پایگاه امداد و نجات برای امداد رسانی به مسافران زمستانه آماده شده است. 
ابوالفضل محبان اظهار کرد: امدادگران در سه پایگاه تخصصی این جمعیت شامل پایگاه هوایی، تیم واکنش سریع و پایگاه کوهستان آماده خدمات رسانی هستند.
وی افزود: در طرح زمستان امسال روزانه ۸۴ نفر امدادگر مشارکت دارند و در طول طرح ۹ هزار و ۶۶۰ نفر خدمات رسانی خواهند کرد. 
اداره کل هواشناسی خراسان شمالی هم نسبت به کاهش محسوس دمای هوا هشدار داده و اعلام کرده است که فعالیت سامانه بارشی در روز جمعه به صورت رگبار و احتمال رعد و برق، بتدریج بارش باران و برف و مه و در ارتفاعات با احتمال کولاک برف و افت دما همراه است.
این سامانه بارشی بیشتر در مناطق مختلف استان بویژه مرکز این خطه را تحت تاثیر قرار می دهد و تا روز شنبه در استان فعال است. 
بر این اساس مردم استان تا صبح یکشنبه هفته آتی کاهش هشت تا ۱۰ درجه ای دما را تجربه می کنند. 

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today