ایرنا/ کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین سرعت وزش باد با ۸۳ کیلومتر بر ساعت از ایستگاه هواشناسی پری از توابع شهرستان ماهنشان گزارش شد.

حسین سلطانی، کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان اظهار کرد: طی مدت یاد شده سرعت وزش باد در خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه به میزان ۷۶، خدابنده ۷۲، سجاس از توابع شهرستان خدابنده،  دندی از توابع شهرستان ماهنشان و ارمغانخانه در شهرستان زنجان ۶۵، شهرستان سلطانیه و زرین رود از توابع شهرستان خدابنده ۶۱، حلب در شهرستان ایجرود ۵۸ و شهرستان زنجان و صائین قلعه از توابع شهرستان ابهر ۵۰ کیلومتر بر ساعت به ثبت رسید.  
وی با بیان اینکه امروز بعدازظهر نیز وزش باد نسبتا شدید شروع خواهد شد و میزان دما نیز کاهش می یابد، اظهار کرد: صبح امروز هوای زنجان قسمتی ابری تا ابری و بعداز ظهر نیز با رگبار باران و احتمال وقوع رعد و برق و در ارتفاعات و مناطق سردسیر نیز ریزش برف پش بینی می شود.
سلطانی، تصریح کرد: این سامانه بارشی روز جمعه از استان زنجان خارج خواهد شد و تا یکشنبه ۱۴ آذر ماه جاری شرایط آب و هوایی این استان به شکل پایدار خواهد بود اما سرما و یخبندان صبحگاهی را طی این مدت شاهد خواهیم بود.
کارشناس هواشناسی استان زنجان گفت: بر اساس داده های ایستگاه های هواشناسی استان در ۲۴ ساعت گذشته، گیلوان با ۲۹ درجه سانتیگراد گرمترین و گرماب با  ۲ درجه سانتیگراد سردترین نقاط این استان بودند. 
سلطانی افزود: در زمان حاضر میزان دمای هوای شهر زنجان(مرکز استان) ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۵ درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.

 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today