ایرنا/ مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان کردستان گفت: پیش بینی می شود با توجه به افزایش جوجه ریزی واحدهای مرغداری در آبان سال جاری، قیمت مرغ در ماه‌های آذر و دی کاهش پیدا می کند.

فرزاد معاونی، مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان کردستان اظهار کرد: میزان جوجه ریزی واحدهای مرغداری از طریق توزیع تخم مرغ های نطفه دار، در آبان سال جاری نسبت به مهرماه هم در سطح کشور و هم استان ۳۱ درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: پیش بینی می شود با توجه به افزایش جوجه‌ریزی، قیمت مرغ که هم اکنون براساس مصوبه ستاد ملی تنظیم بازار ۳۱۰ هزار ریال است در  ماه‌های آذر و دی کاهش پیدا کند.
مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان کردستان افزود: این شرکت در طول سال اقدام به خرید و ذخیره سازی کالاهای استراتژیکی هم چون گوشت مرغ می کند تا در زمان افزایش قیمت،  به منظور تنظیم بازار و  تعدیل قیمت و حمایت از مصرف‌کنندگان آنها را توزیع کند.
معاونی اعلام کرد: ۲۰۰ تن مرغ منجمد فقط در آبان امسال بین فروشگاه‌های منتخب و زنجیره‌ای استان توزیع شده است گوشت مرغ هم به اندازه کافی در انبارهای این شرکت وجود دارد و در مواقع لازم به بازار عرضه شود.
وی اظهار کرد: برای خرید، منجمد و ذخیره کردن مرغ برای تعطیلات نوروز هم برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است و هیچ کمبود و نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online