ایرنا/ معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: در شبانه روز گذشته سرعت وزش باد در برخی نقاط استان کردستان از جمله شهر هزارکانیان و روستای بهارستان در دیواندره به ۲۶ متر بر ثانیه(۹۴ کیلومتر بر ساعت) رسید که در محدوده تندباد و هشدار بود.

علی پناهی، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان اظهار کرد: پس از هزارکانیان و بهارستان، سرعت وزش باد در شهرهای دیواندره ۲۵ متر بر ثانیه، قروه و دهگلان ۲۲، سقز و زرینه ۲۱، کامیاران و بانه ۱۸، مریوان ۱۷، بیجار و سروآباد ۱۶ و سنندج ۹ متر بر ثانیه بود.
وی افزود: از شبانه روز گذشته نیز شاهد ورود یک سامانه بارشی به استان بودیم که تاکنون در شهرهای بانه ۱۰ میلی متر، مریوان ۹، سقز ۶، سروآباد ۴، سلین یک، هزارکانیان ۲ دهم و دیواندره یک دهم میلی متر بارندگی گزارش شده است.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان با بیان اینکه هم اکنون در شهرهای سقز، سنندج، مریوان، زرینه و هزارکانیان شاهد بارش باران، رعد و برق و رگبار پراکنده هستیم، ادامه داد: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته از غروب امروز این سامانه بارشی از استان خارج می شود و از فردا شاهد هوای پایداری خواهیم بود.
پناهی اضافه کرد: در چند روز آینده دمای هوای استان روند کاهشی دارد و انتظار داریم صبح روزهای جمعه و شنبه حالت یخبندان را در بیشتر نقاط استان شاهد باشیم.
وی یادآور شد: در شبانه روز گذشته شهر زرینه در سقز با دمای ۲ درجه سردترین و روستای سلین در شهرستان سروآباد با دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد گرمترین نقاط استان بودند دمای شهر سنندج مرکز استان نیز بین ۱۲ و ۱۹ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online