تسنیم/ شهردار سنندج گفت: با همکاری معاونت عمرانی و راه‌وشهرسازی شهرک مسکونی را با تمام امکانات برای معلولان در سنندج می‌سازیم‌.

سیدانور رشیدی، شهردار سنندج ضمن تبریک این روز به همه معلولان اظهار کرد: انسان‌هایی با داشتن معلولیت توانسته عظمت‌هایی را در جنبه‌های مختلف علمی و تکنولوژی امروز خلق کنند.
وی افزود: متاسفانه تعداد زیادی از این معلولان به طور ناخواسته یا به صورت مادرزادی یا به واسطه حوادثی که رخ داده است دچار آسیب‌دیدگی شده و خود آنها در این معلولیت‌ها نقشی نداشته‌اند.
شهردار سنندج تصریح کرد: ما وظیفه داریم با عملکرد مناسب در حوزه مدیریت شهری کاهنده مشکلات باشیم که در سطح شهر در مسیر راه این قشر عزیز وجود دارد و بتوانیم تسهیل‌کننده امور باشیم.
رشیدی با بیان اینکه برنامه راهبردی شهرداری در حوزه‌های مختلف توسط اساتید دانشگاه کردستان در حال تهیه و تدوین است، گفت: باید در تدوین این برنامه و با همکاری مدیران شهری به مشکلات معلولان توجه ویژه‌ای شود.
وی با ادعای اینکه دیدگاه اعضای شورای شهر جهت رفع مشکلات شهروندان بسیار مثبت و مناسب است، اظهار کرد: امید می‌رود در همین راستا با هم فکری چراغ راه حرکتی را ریل‌گذاری کنیم هرچند در گذشته کارهایی در این زمینه انجام شده و انتقاداتی بر آن وارد است.
شهردار سنندج
اذعان کرد: اولین مطالبه معلولان در حوزه مسکن بوده که با توجه به اینکه دولت جدید اقداماتی را پای کار دارد باید با همکاری معاونت عمرانی استانداری و راه و شهرسازی قطعه زمینی را دریافت و شهرکی را با تمام امکانات ویژه معلولان با همکاری طراحان شهری و شهرسازی طراحی و عملیاتی کنیم.
رشیدی تاکید کرد: باید مصوبات و کارهایی را که قابلیت عملیاتی و اجرایی داشته؛ انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: در مورد بعدی باید به مباحث فرهنگی توجه شود و به تولید محتوا در حوزه فرهنگی اهمیت بیشتری داده شود و خلق فکر شود چراکه این قشر دارای خلاقیت بالایی هستند.
شهردار سنندج اضافه کرد: دبیرخانه‌ای در یکی از ساختمان‌ها جهت رسیدگی به امور معلولان به عنوان جامعه هدف تشکیل شود و کمیته‌بندی‌ها برای رسیدگی به مشکلات انجام شود.
رشیدی از تشکیل تیم بازنگری برای پیاده راه فردوسی، پارک‌ها و دیگر پروژه‌ها در حوزه‌های مختلف خبر داد و افزود: در همین راستا مکاتباتی با تمام ادارات جهت مناسب‌سازی در حوزه‌های مختلف انجام و مناسب‌سازی اجرا خواهد شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online