صدا و سیما/ در راستای رونق بخش کشاورزی، طرح احیای قنات‌ها در روستا‌های اردبیل در حال اجرا است.

خلیل نیکشاد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی در سطح استان به مفهوم جاده، لاینیک کانال، قنوات و همچنین سامانه‌های نوین آبیاری، در حال انجام است افزود: حمایت‌های بی دریغ مقام ارشد استان، نمایندگان محترم باعث شده است پروژه‌های عمرانی استان در مدت کوتاهی راه اندازی شوند.
وی ادامه داد: در حال حاضر در سطح استان بیش از ۱۰ قنات به مفهوم احیا در حال انجام پروژه می‌باشد که ۳ مورد آن وابسته به استان اردبیل است.
نیکشاد در ادامه بیان کرد: در مجموع برای قنوات درحال احداث بالغ بر ۴ میلیارد تومان از محل منابع ملی اعتبار هزینه می‌شود و اظهار کرد: در روستای علی قشلاقی احیای قنات‌ها در عرض دو یا سه هفته آتی به پایان خواهد رسید و اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومن هزینه شده است که احیای این قنات، در بخش کشاورزی این روستا به مفهوم دام و کشاورزی و همچنین آب شرب، کمکی برای کشاورزان منطقه مان خواهد بود.
مسعود امامی یگانه فرماندار شهرستان اردبیل نیز با بیان اینکه در حوزه آب و خاک، یکی از پروژه‌های شاخص ما در شهرستان پروژه سد پیله سحران است. افزود: با هماهنگی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، پروژه سد پیله سحران نیز هم اکنون در حال اجرا است و از محل منابع ملی اعتبارات مورد نیاز پروژه تامین خواهد شد.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today