باشگاه خبرنگاران/ رئیس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان از رد و عدم تأیید طرح جامع شهر همدان در صحن شورا خبر داد.

سعید حاجی‌بابایی، رئیس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان در حاشیه صحن شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: طرح جامع شهر همدان پس از بررسی در چهل و دومین جلسه صحن شورا با حضور مشاور طرح و کارشناسان تشکیل و مطرح شد که به دلیل اشکالات موجود مورد تأیید شورای شهر قرار نگرفت و مقرر شد پس از رفع مغایرت‌ها و اشکالات توسط مشاور طرح مجدداً به شورای شهر ارسال شود.
او با بیان اینکه طرح جامع شهر همدان یکی از مسائل با اهمیتی که این روز‌ها دغدغه مردم شهر و مسئولان شهر و استان است، اضافه کرد: روز‌های نخست شروع کار ما در شورای شهر با بررسی این طرح مصادف شد.
رئیس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: طرح جامع شهر همدان که باید در فضای کارشناسی مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گرفت متأسفانه تبدیل به یک موضوع سیاسی شد و اعتقاد دارم آسیب آن را مردم و شهر همدان خواهد دید.
حاجی بابایی یادآور شد: در هر صورت شورای شهر مطابق وظیفه قانونی خود خروجی نهایی این طرح را در جلسات متعدد کمیته علمی معماری و شهرسازی مرکز پژوهش‌های شورا با حضور اساتید برجسته شهرسازی و معماری بررسی قرار داد و نهایتاً به صحن شورا برای تصمیم گیری نهایی ارجاع داد که در این بین از برخی از مسئولین مربوطه، نامه‌ها و رفتار‌های غیر مسئولانه دیده شد، اما شورا مصمم بر دفاع از حقوق مردم را دارد و اولویت مردم و شهر همدان است.
رئیس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه در صحن علنی سه شنبه نهم آذر ماه شورای شهر همدان برای بررسی این طرح با حضور اعضای شورا، شرکت مهندسین مشاور، معاون اداره کل راه و شهرسازی، شهردار و کارشناسان شهرداری، اساتید شهرسازی و معماری تشکیل شد، ادامه داد: با توجه به ایرادات ساختاری و اشکالات متعدد، طرح جامع شهری در شورا مورد تأیید قرار نگرفت و اشکالات طرح در نامه ارسالی شورا به اداره کل راه و شهرسازی استان ارسال شد.
 
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today