ایرنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان بندرماهشهر از جمع‌آوری پسماندهای عفونی که توسط عوامل ناشناس در دریاچه نمک این شهرستان رهاسازی شده بود، خبر داد.

محمد شنبدی، رئیس شبکه بهداشت و درمان بندرماهشهر در واکنش به رهاسازی زباله‌های عفونی(سرنگ های استفاده شده) در دریاچه نمک این شهرستان بیان کرد: متاسفانه عصر امروز کلیپ و تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که از رهاسازی مقدار زیادی پسماند عفونی در دریاچه نمک حکایت داشت.
وی ادامه داد: پس از بررسی‌های لازم مشخص شد این سرنگ‌ها که توسط افراد ناشناس در دریاچه نمک رهاسازی شده‌اند، پسماند عفونی بیمارستان‌های بندر ماهشهر نبوده و منبع رهاسازی این پسماندها مشخص نیست.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بندر ماهشهر گفت: پس از اطلاع از ماجرا، بلافاصله با همکاری شرکت امحاسازی پسماندهای عفونی و بیمارستانی فعال در بندر ماهشهر، این پسماندهای عفونی از محل جمع‌آوری شد.
همچنین ایرج سلیمانی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرماهشهر بیان کرد: پسماندهای عفونی رهاسازی شده با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان به سرعت جمع‌آوری شدند.
وی افزود: عوامل رهاسازی این سرنگ‌ها در طبیعت تاکنون شناسایی نشده‌اند و از مردم درخواست داریم اگر اطلاعاتی در این خصوص دارند، به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.
سلیمانی تاکید کرد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان درصورت شناسایی، متخلفان را به منظور برخورد قاطع به دستگاه قضا معرفی خواهد کرد.
 
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar