باشگاه خبرنگاران/ جان نوجوان ۱۶ ساله قشمی با اقدام به موقع تیم جراحی نجات یافت.

مریم هرو آبادی، رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم گفت: با اقدام به موقع تیم جراحی، نوجوان ۱۶ ساله قشمی که توسط اورژانس ۱۱۵ به این مرکز درمانی انتقال یافته بود، نجات یافت.
وی افزود: این نوجوان در اثر تصادف شدید با موتورسیکلت و با تشخیص خونریزی داخلی بستری و پس از احیا و انجام اقدامات اولیه درمانی به اتاق عمل منتقل شد.
رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم بیان کرد: بیمار در بدو ورود با افت فشار خون(فشار خون ۶۰) و با شکایت از درد در ناحیه شکم بر اثر تصادف شدید، پذیرش و اقدامات اولیه وی صورت گرفت.
هروآبادی افزود: با سونوگرافی FAST اورژانسی، خون فراوان در شکم بیمار رویت و پس از آن به صورت اورژانسی به اتاق عمل انتقال داده شد.
وی گفت: پارگی وسیع از ناحیه لیگامان فالسی فرم به عمق حدوداً پنج سانتی‌متر بود که باعث خونریزی تقریبی دو لیتری در ناحیه شکم بیمار شده بود که پس از تخلیه آن، کبد نیز ترمیم شد.
رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم با اشاره به اینکه پس از انجام این عمل جراحی، ترشحات صفراوی با درمان دارویی کاهش یافته و آنزیم‌های کبدی نیز در وضعیت مناسب قرار گرفت، اضافه کرد: بیمار با انجام اقدامات بالینی و درمانی با حال عمومی مناسب ترخیص شد.آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today