آفتاب نیوز/ فرماندار اصفهان با اشاره به موضوع تحصن کشاورزان در بستر خشک زاینده‌رود و پیگیری مطالبات آن‌ها گفت: کشاورزان در بستر رودخانه تحصنی داشتند تا مشکلات خود را به گوش مسئولان برسانند. طی روز‌های حضور کشاورزان، جلسات و صحبت‌های زیادی با کشاورزان صورت گرفت و نتیجه آن این شد که کشاورزان مطلع شدند که دشمن قصد موج‌سواری بر مطالبات مردم را دارد و لذا برای جمع‌آوری چادرهایشان اعلام آمادگی کردند.

محمد علی احمدی، فرماندار اصفهان بیان کرد: مجموعه فرمانداری طی روز‌های آینده طرح اصلی برای سیاست‌های شهرستان را که برگرفته از سیاست‌های کلان دولت است ارائه خواهد داد و همه عزم خود را برای اقدامات موثری که بتواند راه‌های پیشرفت را هموار کند جزم می‌کنیم.

وی در خصوص تفاهم‌ها و قول و قرار‌های مسئولان با کشاورزان تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم اصفهان موضوع آب است. آن چیزی که اکنون شاهد آن هستیم به دلایل مختلف از جمله ضعف در مدیریت، کم بارشی‌های سال‌های اخیر و بارگزاری‌های بیش از اندازه و غیرمجاز در حوضه آبریز زاینده‌رود مجموعا به گونه‌ای رقم خورده که امروز منجر به خشکی زاینده رود شده است. مطالبات کشاورزان در مورد حق‌آبه درست است و قبلا هم به نوعی مطرح شده است.
احمدی ادامه داد: کشاورزان گلایه‌هایی علاوه بر خشکی زاینده‌رود و عدم تخصیص آب داشتند. صحبت کشاورزان این بود که حقشان شناخته شود و به آن‌ها توجه شود. طی چند سال گذشته این بی‌توجهی منجر به مطالبه جدی کشاورزان شده بود.
فرماندار اصفهان با اشاره به موضوع تحصن کشاورزان در بستر خشک زاینده‌رود و پیگیری مطالبات آن‌ها تصریح کرد: کشاورزان در بستر رودخانه تحصنی داشتند تا مشکلات خود را به گوش مسئولان برسانند. طی روز‌های حضور کشاورزان، جلسات و صحبت‌های زیادی با کشاورزان صورت گرفت و نتیجه آن این شد که کشاورزان مطلع شدند، دشمن قصد موج‌سواری بر مطالبات مردم دارد و اعلام آمادگی برای جمع‌آوری چادرهایشان انجام دادند.
وی اظهار داشت: توافقاتی شکل گرفت که از جمله آن پیگیری حق‌آبه‌ها و پیگیری خسارات انجام شد و کمیته‌ای متشکل از نمایندگان استانداری، جهاد کشاوزی، آب منطقه‌ای و نمایندگان کشاورزان تشکیل شود و وضعیت آب شرب، بارندگی‌ها رصد شود تا نسبت به تامین آب برای سایر بخش‌ها تصمیم‌گیری شود. به همین دلیل کشاورزان به تحصن خود خاتمه دادند. در توافق‌نامه‌ای که با کشاورزان شده است، طبق برنامه‌های زمان‌بندی به کشاورزان اطلاع‌رسانی می‌شود.
احمدی با اشاره به انگیزه جریان ضدانقلاب از اختلاف‌افکنی بین مردم گفت: معمولا جریان ضد انقلاب دوست ندارند وحدت و اتحاد مردم را حول محور انقلاب ببینند و از همان زمان شروع به شایعه‌پراکنی و تفرقه‌افکنی پرداختند.
وی ادامه داد: صدا و سیما در موقع اعتراض کشاورزان، به خوبی صدای کشاورزان را اطلاع‌رسانی کرد و مردم نیز به مطالبه کشاورزان آگاه شدند و متوجه شدند کشاورزان در حال پیگیری قانونی مطالبان خود هستند. بعد از آن توافق چادر‌ها جمع آوری شد و از همان مقطع جریانی که دل در گرو تفرقه‌افکنی دارند، شروع به شایعه‌پراکنی و خبر‌های کذب از قول کشاورزان کردند و طی هفته‌های گذشته منجر به ایجاد تجمعات محدود شد که آن هم توسط کشاورزان محکوم شد.
احمدی ادامه داد: در هفته گذشته و جمعه جاری با انتشار اخبار کذب تلاش کردند که حاشیه‌ای ایجاد کنند تا مسئولان را از ماموریت‌های ویژه و اصلی خود در برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌ها و پروژه‌هایی که منجر به حل مشکلات مردم می‌شود، غافل کنند.
وی گفت: کشاورزان اعلام کردند تجمع و تحصن ما خاتمه یافته و هیچ نوع فراخوانی نداریم و براساس توافق‌نامه‌ای که نوشته شده، مطالبات خود را به صورت قانونی پیگیری می‌کنیم؛ اما دشمن به دنبال موقعیت‌هایی برای تفرقه‌افکنی بین مردم است.
احمدی ادامه داد: به گفته خود کشاورزان وقتی در روز‌های نخست تحصن پیام "در رودخانه می‌مانیم" می‌دادیم را منتشر کردند، اما بعد از توافقات با مسئولان و تصمیم به پایان تحصن وقتی گفتیم" به تحصن و تجمع پایان دادیم" از سوی شبکه‌های معاند پخش و منتشر نشد. بنابرین مشخص است رسانه‌های استکباری کینه و معاندی دارند. اقدامات محدودیت تردد در اطراف رودخانه زاینده‌رود به دنبال ایجاد امنیت و آرامش مردم است و نیروی انتظامی و راهور برخورد قانونی با افرادی که بخواهند مخل امنیت و آسایش مردم شوند، خواهند داشت.

 

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today