باشگاه خبرنگاران/ بنا بر اعلام وزارت بهداشت ۷ استان رکورددار استقبال از واکسیناسیون در کشور هستند و بیش از ۹۰ درصد جمعیت آن‌ها یک دز واکسن تزریق کرده اند.

بنا بر اعلام مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تاکنون ۵۸ میلیون دز اول واکسن و ۴۸ میلیون دز دوم واکسن و یک میلیون و ۱۷۶ هزار دز سوم و یادآور واکسن کرونا تزریق شده است و واکسن‌های تزریق شده در کشور در مجموع به بیش از ۱۷۰ میلیون رسیده است.
بر این اساس تاکنون ۸۵ درصد جمعیت هدف بالای ۱۲ سال دز اول را تزریق کرده‌اند و پوشش کامل واکسیناسیون در جمعیت هدف به ۷۱ درصد رسیده است.
تاکنون در کشور بیش از ۱۳۴ میلیون و ۴۲۸ هزار شده است.
مردم استان گیلان با ٩٢ درصد تزریق دز اول رکورددار واکسیناسیون در کشور هستند و استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، مرکزی، مازندران و هرمزگان با ۹۰ درصد تزریق دز اول در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.
استان گیلان با ۸۱ درصد رکورددار ایمنی جمعی واکسیناسیون در کشور است و در جایگاه‌های بعدی استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، خراسان شمالی و اردبیل قرار دارند.
استان قم با ۷۰ درصد تزریق دز اول کمترین میزان استقبال از واکسیناسیون در کشور را به خود اختصاص داده است و در جایگاه‌های بعدی استان کردستان با ۷۴ درصد، البرز با ۷۷ درصد، بوشهر و سیستان و بلوچستان با ۷۸ درصد کمترین میزان استقبال از واکسیناسیون را داشتند.