ایسنا/ نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: دامدار به این دلیل دام مولد خود را می‌فروشد که علوفه برای تغذیه آن ندارد و اگر شرایط همین‌گونه بماند فردا هم خود دامدار و هم مردم ضربه می‌بینند؛ ازاین‌رو انتظار داریم استاندار جدید به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته مرکز استان که با حضور مردم نمازگزار و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا در مصلای امام خمینی(ره) بجنورد برگزار شد، با تأکید بر همراهی و همدلی مسئولان و گروه‌ها برای رفع مشکلات مردم و جامعه، اظهار کرد: وجود برخی اختلاف سلایق و علایق بین مدیران و مجموعه‌های مختلف سیاسی و فرهنگی امری طبیعی است؛ اما این اختلاف سلایق نباید سبب متضرر شدن مردم شود.
وی افزود: اگر با یکدیگر اختلاف‌ سلیقه داریم باید بنشینیم و اختلافات موجود را مرتفع کنیم یا به تفاهم برسیم نه اینکه این اختلاف ما باعث شود مردم در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و ... آسیب ببینند.
حجت‌الاسلام نوری در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت دوازدهم آذر، روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، گفت: قانون اساسی ما یکی از مترقی‌ترین قوانین دنیا محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه قانون اساسی ما از وحی و آیات قرآن و روایات برخاسته و بر اساس منافع کشور تنظیم شده است، افزود: بین تمام قوانین اساسی دنیا، هیچ قانونی جز قانون اساسی جمهوری اسلامی به‌طور کامل ملهم از دین نیست؛ به همین دلیل نیز مترقی‌ترین قانون اساسی دنیا محسوب می‌شود.

تقدم روابط بر ضوابط قانونی زیبنده جامعه اسلامی نیست
حجت‌الاسلام نوری با اشاره به اینکه قانون اساسی ما ثمره تلاش مجاهدان و انقلابیون بوده و برای آن خون‌های زیادی نثار و ایثار شده است، بر اهمیت تمکین همگان به قانون تأکید کرد و گفت: باید قانون مورد توجه همه مجموعه‌ها و گروه‌ها باشد و کسی خود را فراتر از قانون نداند.
رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی اضافه کرد: قانون، تمام‌کننده نزاع‌ها و اختلافات، تضمین‌کننده امنیت جامعه و ملاک عدالت بین همه اقشار است؛ به همین دلیل اگر به قانون عمل شود همه مجموعه‌ها سود می‌برند و در سایه قانون منفعت و سود همه مجموعه‌ها تأمین می‌شود.
وی بیان کرد: همه مردم و مسئولان باید به قانون پایبند بوده، به دنبال روش‌های غیرقانونی و سفارش نباشند و روابط را بر ضوابط قانونی ترجیح ندهند؛ موضوعی که متأسفانه در جامعه اسلامی ما نیز دیده می‌شود، درحالی‌که از جامعه اسلامی این قانون‌گریزی و قانون ستیزی پذیرفته نیست.
حجت‌الاسلام نوری گفت: یکی از وظایف نمایندگان مردم در مجلس این است که بر همه مجموعه‌های اجرایی کشور نظارت داشته باشند تا قانون به‌درستی اجرایی شده و از مسیر خود خارج نشود.
وی با بیان اینکه هر جا از مسیر قانون خارج شویم بدون شک حقی ضایع می‌شود، اظهار کرد: درزمینهٔ امور جاری کشور ازجمله استخدام‌ها و به‌کارگیری نیرو اگر از مسیرهای غیرقانونی مانند سفارش دهی و سفارش پذیری برویم یقین بدانید حق کسی ضایع می‌شود؛ لذا قانون باید ملاک همه ما باشد و به آن پایبند باشیم.

جنبش دانشجویی پیش‌قراول عدالت‌خواهی و مطالبه گری است
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت شانزدهم آذر، روز دانشجو، اظهار کرد: این روز با استکبارستیزی مداوم جنبش دانشجویی گره خورده است.
وی افزود: چه در کودتای سال ۱۳۳۲ و چه در جریان انقلاب و پس از آن تسخیر لانه جاسوسی آمریکا این دانشجویان بودند که در برابر استکبار ایستاده و سینه خود را در برابر دشمن سپر کردند.
حجت‌الاسلام نوری اضافه کرد: در صحنه اقتصاد، جهاد فرهنگی و علمی و سایر زمینه‌ها نیز دانشجویان همواره خوش درخشیده‌اند، به‌عنوان نمونه شهدای هسته‌ای ما همه از دانشگاه برخاسته و به میدان جهاد علمی و فکری آمدند و کشور ما را هسته‌ای کردند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی گفت: امروز جنبش فکری دانشجویی پیش‌قراول عدالت‌خواهی و طرح مطالبات و خواسته‌های مردم در جامعه است.
وی با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی اهل تساهل و تسامح نبوده و واضح و شفاف حرف می‌زند، افزود: باید کمک کنیم این جنبش روزبه‌روز بارورتر شده و بتواند روحیه مطالبه گری و عدالت‌خواهی را در جامعه احیا کند.
حجت‌الاسلام نوری تصریح کرد: زنگ بیدارباش در جامعه توسط جنبش دانشجویی زده شده تا خواب‌رفته‌ها بیدار شوند؛ ازاین‌رو باید به این مجموعه ارج نهاد و تلاش کنیم سرزنده و مؤثرتر باشد.

توصیه‌های امام‌جمعه بجنورد به استاندار جدید خراسان شمالی
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخاب استاندار جدید استان، ضمن تبریک این انتصاب، چند مورد از مشکلات مبتلا به و مطالبات مهم مردم استان را مطرح کرد و خواستار توجه ویژه استاندار جدید خراسان شمالی برای رفع این معضلات شد.
وی اظهار کرد: این استان از قبل با مشکل کمبود آب روبرو بود؛ اما این کمبود امسال شدیدتر شده است به‌گونه‌ای که امسال بیش از ۱۰۰ روستای خراسان شمالی با تانکر آب‌رسانی می‌شدند، روشن است روستایی که آب شرب مردم آن با تانکر تأمین شود در زمینه تأمین آب موردنیاز برای بهداشت، شرب دام و سایر موارد مشکل اساسی پیدا می‌کند؛ ازاین‌رو باید فکری به حال تأمین آب موردنیاز روستاها کرد.

دام‌های مولد دامداران خراسان شمالی زیر تیغ مشکلات ذبح می‌شوند
حجت‌الاسلام نوری در ادامه با اشاره به مشکلات دامداران استان، گفت: مشکل دامدار، مشکل جامعه و همه مردم است؛ زیرا اگر دامدار مشکل پیدا کند و گوشت تأمین نشود همه مردم ضربه می‌بینند.
وی افزود: دامداران به‌عنوان قشر زحمت‌کشی که در همه صحنه‌ها پشتیبان نظام بوده‌اند رسانه‌ای ندارند که گرفتاری‌ها و حرف‌های آنان را به گوش مسئولان برساند، این قشر زحمت‌کش امروز با مصائب زیادی ازجمله کمبود نهاده‌های دامی در بازار، نبود علوفه در بیابان، اشکالات موجود درزمینهٔ تقسیم نهاده‌های دامی به‌وسیله تعاونی‌های فعال و ... روبرو است که این مسائل باید توسط مسئولان رفع شود.
حجت‌الاسلام نوری با طرح این سؤال که چرا نهاده‌های دامی که وارد کشور و استان می‌شود برخی اوقات سر از بازار آزاد درمی‌آورد؟ ادامه داد: دامدار به این دلیل دام مولد خود را می‌فروشد که علوفه برای تغذیه آن ندارد و اگر شرایط همین‌گونه بماند فردا هم خود دامدار و هم مردم ضربه می‌بینند؛ ازاین‌رو انتظار داریم استاندار جدید به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.

آب موردنیاز صنایع استان از محل پساب فاضلاب شهری تأمین شود
تغییر رویه تأمین آب موردنیاز صنایع استان از چاه‌های عمیق از دیگر مواردی بود که امام‌جمعه بجنورد خواستار اهتمام ویژه استاندار جدید خراسان شمالی نسبت به آن شد و گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و مدیریت شود که آب موردنیاز صنایع استان از محل پساب فاضلاب شهری تأمین شده و ذخیره چاه‌های عمیق برای آب شرب موردنیاز جامعه باقی بماند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today