باشگاه خبرنگاران/ کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به بارندگی های استان در شبانه روز گذشته، گفت: شهر مریوان با ۲۲.۵ میلی‌متر بارندگی، بیشترین میزان بارش را در میان شهر‌های استان به نام خود ثبت کرد.

خبات قمری، کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان اظهار کرد: پس از مریوان، سروآباد با ۱۹ میلی متر، هزارکانیان ۱۸، سلین ۱۶، حاجی ممدان ۱۴، گل تپه ۱۲، زرینه ۹، سنندج و قروه هشت، بانه و سقز هفت، بیجار و دیواندره پنج و کامیاران و دهگلان سه میلی متر در رده‌های بعدی بیشترین میزان بارش قرار داشتند.
وی با اشاره به اینکه این سامانه بارشی بامداد امروز از استان خارج شد، افزود: در مدت دو روز فعالیت این سامانه در کردستان، شهر‌های مریوان با ۳۲ میلی‌متر، سروآباد ۲۳، هزارکانیان ۱۸ و بانه ۱۷ میلی متر بیشترین میزان بارش را به خود اختصاص دادند.
کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: در شبانه روز گذشته سرعت وزش باد نیز در برخی از نقاط از استان بالا بود که در دهگلان و بهارستان ۲۲ متر بر ثانیه، کامیاران و هزارکانیان ۲۱ و دیواندره و قاملو ۲۰ متر بر ثانیه گزارش شد.
قمری با اشاره به کاهش هشت درجه‌ای دمای صبحگاهی در استان طی شبانه روز گذشته، اضافه کرد: روستای بهارستان در دیواندره با دمای منفی ۹ درجه سردترین و روستای سلین در شهرستان سروآباد با دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد گرمترین نقاط استان بودند و دمای شهر سنندج مرکز استان نیز بین منفی ۲ و ۱۴ درجه سانتی گراد در نوسان بود.
وی با بیان اینکه از امروز تا روز یکشنبه شاهد هوای پایداری در سطح استان خواهیم بود، افزود: دمای صبحگاهی استان روند کاهشی دارد و انتظار داریم صبح روز شنبه حالت یخبندان را در بیشتر نقاط استان شاهد باشیم.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online