ایرنا/ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: رایزنی‌های لازم برای صادرات انگور و زعفران استان به کشور بنگلادش انجام و زمینه همکاری برای صادرات این محصولات فراهم شد.

سعید پورآبادی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی اظهار کرد: شامگاه جمعه در دیدار با «ا.ف.م گوسال اعظم سارکار» سفیر جمهوری بنگلادش در ایران در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی تخصصی خرما و صنایع وابسته در بوشهر به ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه خراسان شمالی در بخش های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری اشاره شد.
وی با بیان اینکه این دیدار در راستای گسترش تعاملات و مراودات تجاری دو سویه صادرات، واردات و سرمایه گذاری های مشترک انجام شد، افزود: ظرفیت های کشاورزی خراسان شمالی در این دیدار به خوبی تشریح و سفیر بنگلادش نیز خواستار سرمایه گذاری مشترک در تمامی حوزه ها به ویژه صادرات محصولات زعفران و انگور و سایر محصولات باغی شد.
پورآبادی ادامه داد: در این دیدار از سفیر بنگلادش و هیات همراه دعوت شد تا از نزدیک با محصولات کشاورزی، پتانسیل ها و توانمندی های خراسان شمالی بازدید کنند که مقرر شد این هیات بهمن ماه وارد استان شوند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today