ایسنا/ به گفته معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمان، بیکاری فراوان معلولان با وجود تحصیلات دانشگاهی بسیاری از آنان، از جمله مشکلات معلولان است.

علیرضا احمدی پور، معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمان عدم دسترسی‌پذیری و مناسب سازی محیط شهری و اماکن عمومی، عدم کفایت بودجه های مربوط به حمایت از معلولان، عدم کفایت وسایل کمک توانبخشی مورد نیاز، عدم اجرای صحیح و کامل قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت توسط دستگاههای اجرایی و متولیان مربوطه و بیکاری فراوان معلولان با وجود تحصیلات دانشگاهی بسیاری از آنان را ازجمله مشکلات معلولان برشمرد. 
وی اظهار کرد: بیش از ۵۰ هزار معلول در استان کرمان تحت پوشش بهزیستی هستند که از خدمات این مجموعه بهره می برند. ۱۵۵۰ معلول  در ۳۰ مرکز شبانه روزی و آسایشگاه ها مراقبت می شوند. همچنین ۱۸۰۰ معلول به صورت روزانه از خدمات ۵۰ مرکز آموزشی توانبخشی برخوردارند.
احمدی پور به تعداد معلولان ضایعه نخاعی اشاره کرد و افزود: بیش از ۱۰۰۰ معلول ضایعه نخاعی داریم و همچنین بیش از ۱۳۰ مرکز مثبت زندگی، امور مددکاری ۳۵۰۰۰ معلول را در تمامی محلات استان به عهده دارند.
او به خدمات بهزیستی به این افراد اشاره و تصریح کرد: این خدمات شامل خدمات توانبخشی و پزشکی، پرداخت حق پرستاری، مراقبت در آسایشگاه‌ها، حرفه آموزی به معلولان، پشتیبانی شغلی، مددکاری، تهیه وسایل کمک توانبخشی از قبیل ویلچر، سمعک تشک مواج، تخت و معافیت فرزند معلولان است.
وی در ادامه مطلب فوق افزود: پرداخت وام‌های اشتغالزایی، پرداخت حق بیمه به کار فرمایانی که معلول استخدام می کنند، پیگیری اجرای مناسب سازی محیط زندگی(منزل و خودرو)، معرفی جهت دریافت پلاک ویژه معلولان، پرداخت شهریه به دانشجویان معلول، کمک به ایاب و ذهاب آنها از دیگر خدمات بهزیستی است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar