اتحاد خبر/ فرماندار گناوه گفت: نظارت مستمر و توجه به مسائل بهداشتی، نحوه کار، کیفیت و کمیت نان در نانوایی‌های سطح شهرستان گناوه با جدیت در دستور کار اعضای کمیسیون آرد و نان قرار گیرد.

محمد تقی صفری، فرماندار گناوه اظهار داشت: وضعیت کیفیت و کمیت نان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مواد غذایی و مورد نیاز سفره مردم در شهرستان گناوه رضایت‌بخش نیست و باید نسبت به گذشته تفاوت محسوسی داشته باشد.
فرماندار گناوه افزود: نظارت مستمر و توجه به مسائل بهداشتی و نحوه کار نانوایی‌ها و کیفیت و کمیت نان در نانوایی‌های سطح شهرستان با جدیت در دستور کار اعضای کمیسیون آرد و نان قرار گیرد.
وی ادامه داد: از مهم‌ترین گلایه‌های مردم نحوه کار و مسائل و مشکلات نانوایی‌ها است که باید به طور ویژه مورد توجه اعضای کمیسیون آرد و نان قرار گیرد.
وی تصریح کرد: بازدید سرزده از نانوایی‌ها نیز انجام خواهد شد و این مورد به عنوان یکی از مهمترین موارد بازدیدها خواهد بود.
فرماندار گناوه یادآور گفت: نظارت روزانه از نانوایی‌ها توسط دستگاه‌های ذی‌ربط و گزارش از نظارت‌ها تهیه و ارائه شود.
وی با تاکید بر اینکه اتحادیه نانوایی‌ها گناوه راه‌اندازی و فعال شود ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال و پیش بینی حضور گسترده مسافران و گردشگران در شهرستان، درخواست افزایش سهمیه آرد تهیه، شده تا پیگیری‌های لازم انجام شود.
فرماندار گناوه گفت: همه کسانی که در نانوایی‌ها مشغول به فعالیت هستند دارای کارت سلامت باشند و لباس و کلاه و البسه بهداشتی استفاده کنند و بر این موارد نظارت مستمر صورت گیرد.
وی گفت: شبکه بهداشت و درمان و کمیسیون آرد و نان با متخلفین بدون اغماض برخورد کنند و نانوایی‌ها که موارد را رعایت می‌کنند تشویق و تقدیر شوند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar