پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی خبر داد که با ارسال تصاویر خصوصی شاکی به اعضای خانواده‌اش قصد اخاذی از وی را داشت.


سرهنگ "حشمت سلیمانی" رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار داشت: خانمی 21 ساله با ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا مدعی بود فردی ناشناس در فضای مجازی برای وی و خانواده‌اش با انتشار تصاویر خصوصی ایجاد مزاحمت کرده و قصد 5 میلیون ریال اخاذی دارد که رسیدگى به این پرونده ‌به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی گفت: کارشناسان پلیس فتا با جمع‌آوری مدارک و مستندات موجود موفق شدند متهم را شناسایی و آن را در یکی از محلات شیراز دستگیر کنند.
رئیس پلیس فتا فارس با بیان اینکه متهم پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان هدف از این کار را اخاذی از دختر جوان عنوان کرد، گفت: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.
این مقام سایبری خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت به آدرس www.cyberpolice.ir(بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره 096380 با کارشناسان در میان بگذارند.


 

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online