ایسنا/ رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسدآباد گفت: در رنگ بندی‌های جدید، شهرستان اسدآباد خوشبختانه از زرد به آبی تغییر وضعیت داده که برای‌ تداوم این روند تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به ویژه واکسیناسیون ضرورت دارد.

ایرج صالحی، رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسدآباد اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰ درصد از جامعه هدف واجد شرایط شهرستان هنوز نسبت به دریافت واکسیناسیون خود اقدام نکرده‌اند و از واکسیناسیون امتناع می‌کنند که باید نسبت به  اقناع سازی و ترغیب هر چه بیشتر  این افراد با راهکارهای مختلف اقدام شود.
وی با بیان اینکه تاکنون ۹۵درصد دانش آموزان این شهرستان تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند افزود: شهرستان اسدآباد در پوشش واکسیناسیون دانش آموزان دارای رتبه برتر بوده که امیدواریم با این روند پنج درصد باقی مانده نیز هر چه سریعتر برای واکسیناسیون خود اقدام کنند.
صالحی با اشاره به روند کاهشی شدن مراجعات سرپایی و بستری در شهرستان تصریح کرد: در حال حاضر هفت نفر بیمار در بخش کرونایی شهرستان بستری هستند که اکثریت این افراد واکسن نزده‌اند.
وی در ادامه با اشاره به "امیکرون" به عنوان سویه جدید جهش یافته کرونا یاد آور شد: قطعا این سویه  وارد کشور می‌شود که برای کنترل شرایط تنها راهکار مقابله با این ویروس جهش یافته کرونا واکسیناسیون و تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
صالحی همچنین  خاطر نشان کرد: برای آمادگی شهرستان برای شیوع احتمالی پیک ششم اورهال دستگاه‌های اکسیژن ساز و دپو دارو به اندازه لازم در شهرستان لازم و ضروری بوده که نسبت به این موارد اقدام شده است ضمن اینکه پیگیری برای افزایش غربال‌گری نیز در دست انجام است چرا که غربال‌گری سریع از نقش موثری در کاهش مرگ و میرهای پیک پنجم کرونا شهرستان برخوردار بود.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today