ایسنا/ رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی گفت: با توجه به اتمام بارش باران و برف در محورهای استان شاهد پدیده مه‌گرفتگی هستیم. به رانندگان توصیه می‌شود حتما چراغ‌های خود را روشن بگذارند.

سرهنگ حسین میش‌مست رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی در خصوص آخرین وضعیت محورهای خراسان رضوی اظهار کرد: از روز گذشته که شاهد بارش برف و باران در خراسان رضوی بوده‌ایم، کلیه معابر و محورهای خراسان رضوی لغزنده است. محورهای قوچان به درگز، گردنه مزداوند در محور سرخس، گردنه ابرش در محور نیشابور و گردنه بید و برغمد در محور جوین بارش برف داشته‌اند.
وی افزود: خوشبختانه کلیه محورهای خراسان رضوی از شب گذشته انسدادی نداشته است. گردنه مزداوند در محور سرخس، محور قوچان به درگز به سمت چناران، گردنه خماری در آزادراه شهید شوشتری به سمت تربت‌حیدریه، گردنه ابرش در محور نیشابور، گردنه البلاغ در محور بردسکن و گردنه بید و برغمد در محور جوین درگیر پدیده مه‌گرفتگی است اما مشکل خاصی در سایر محورهای خراسان رضوی وجود ندارد.
رئیس پلیس‌ راه خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تردد بدون زنجیر چرخ بلامانع است اما رانندگان با توجه به شرایط جوی و زمستانی راه‌ها توجه داشته باشند که حتما زنجیر چرخ همراه خود داشته باشند. در مسیرهایی که شاهد بارش برف هستیم، رانندگانی که فاقد زنجیر چرخ هستند، اعمال قانون خواهند داشت. همچنین رانندگان در شرایط مه‌گرفتگی چراغ‌های خود را روشن بگذارند.
میش‌مست در خصوص سوانح جاده‌ای یادآور شد: از شب گذشته پنج فقره تصادف جرحی با هشت مجروح و هشت فقره تصادف خسارتی داشته‌ایم. همچنین شب گذشته سرنشین یک وانت‌پیکان در گردنه بید و برغمد به دلیل خارج شدن از سطح جاده دچار مصدومیت شده و در بیمارستان فوت کرد.
وی در خصوص حجم ترافیک محورهای خراسان رضوی تصریح کرد: در محور مشهد به سمت چناران، محور مشهد به سمت نیشابور و تربت‌حیدریه و به سمت فریمان تا شهرک صنعتی کاویان ترافیک پرحجمی را شاهد هستیم.
رئیس پلیس‌ راه خراسان رضوی در رابطه به میزان افزایش ترددها در محورهای استان عنوان کرد: ترددها در ورودی خراسان رضوی نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد و در مبادی ورودی مشهد ۱۰ درصد افزایش داشته است. همچنین ترددها نسبت به هفته گذشته ۱۵ درصد در خراسان رضوی و هفت درصد در مبادی ورودی مشهد افزایش داشته است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today