ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس آخرین رنگ بندی کرونا در کشور، هفت شهر استان در وضعیت آبی و سه شهرستان هم در وضعیت زرد است.

دکتر فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر سنندج، بانه و بیجار در وضعیت زرد و سقز، دیواندره، مریوان، سروآباد، قروه، دهگلان و کامیاران هم آبی هستند.
وی با اشاره به شناسایی ۲۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا ظرف ۲۴ ساعت گذشته افزود: این تعداد نسبت به روز گذشته به کمتر از نصف رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به بستری ۲۳۶ بیمار در مراکز درمانی استان اضافه کرد: از این تعداد ۴۰ نفر با وضعیت وخیم در بخش آی سی یو تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.
دکتر رضاعی به مرگ ۳۵ بیمار از ابتدای آذر تا ظهر امروز شنبه اشاره و اظهار کرد: در این مدت دو روز بدون فوتی کرونا داشتیم و از ظهر دیروز تا امروز یک نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.
وی با بیان اینکه در شهرستان‌هایی که در واکسیناسیون علیه کرونا پیشتاز هستند، آمار ابتلا، بستری و مرگ و میرهای ناشی از کرونا به طور چشمگیری کاهش یافته است، یادآور شد: بررسی‌ داده های چهار ماه گذشته نشان می دهد ۹۱ درصد افراد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و ۷۸ درصد فوتی‌ها در کردستان، واکسن دریافت نکرده بودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه واکسیناسیون کووید ۱۹، یک روش ایمن برای کمک به ایجاد ایمنی است، افزود: ایمنی افراد واکسن زده پنج برابر افرادی است که به بیماری کرونا مبتلا شده و واکسن نزده اند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online