ایرنا/ سرپرست کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای ارتقای شاخص آسفالت راه های روستایی این استان ۷۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

اله کرم جانی، سرپرست کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در صورت اختصاص این میزان اعتبار شاخص آسفالت راه های روستایی کهگیلویه و بویراحمد که هم اکنون ۵۰ درصد است به ۷۵ درصد خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه تقویت تجهیزات راهدارخانه‌های استان ضرورت دیگری است که نیازمند توجه است، تاکید کرد: بیش از ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین شامل لودر، گریدر، برف روب و نمک پاش برای طرح های راهداری در استان به کار گرفته می‌شود که نیازمند افزایش و نوسازی به دلیل استهلاک هستند.
جانی پور عنوان کرد: برای خدمات‌رسانی بهتر حداقل ۹ دستگاه ماشین آلات سنگین باید به تجهیزات فعلی راهدارخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد افزوده و ۱۲۷ دستگاه ماشین آلات نیز باید نوسازی شود.
سرپرست کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: این استان با داشتن ۶۶ محور برف گیر به طول دو هزار و ۸۴۶ کیلومتر و ۷۹ گردنه به طول ۳۲۷ کیلومتر نیازمند تقویت تجهیزات راهدارخانه ها برای خدمات رسانی بهتر است.
وی بیان کرد: از دو هفته پیش عملیات راهداری زمستان با مشارکت ۲۷ راهدارخانه استان شروع شده و تا پایان فصل زمستان ادامه دارد.
جانی پور اضافه کرد: در زمان اجرای این طرح، راهداران با تمام توان، روان‌سازی ترافیک و سهولت تردد رانندگان و مسافران را فراهم و امدادرسانی و افزایش ایمنی جاده‌ای در تمامی مسیرها را انجام می دهند.
سرپرست کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: کهگیلویه و بویراحمد ۶ هزار و ۱۳۹ کیلومتر جاده اصلی، فرعی و چهارخطه دارد که از این میزان پنج هزار و ۴۲۰ کیلومتر آن فرعی و روستایی است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today