فارس/ استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان یک آمار نگران‌کننده در کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید توسط علوم پزشکی استان تحقیق شود چرا ۵۲ درصد از فوتی‌های هفته گذشته کسانی بودند که دو دز واکسن را در استان دریافت کرده بودند.

سیدعلی احمدزاده، استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: خوشبختانه سیر نزولی خوبی در روند بستری‌های استان داشتیم اما متاسفانه در هفته گذشته تعدادی زیادی در استان بر اثر بیماری کرونا فوت کردند که نشان می‌دهد خطر همچنان وجود دارد و نباید ساده‌انگاری کنیم.
وی گفت: باشت از وضعیت آبی به وضعیت زرد تبدیل شده که باید مردم و مسئولان آنجا پای کار باشند بویراحمد و کهگیلویه هم زرد هستند که برای آبی شدن آنها باید تلاش شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ساده انگاری و عدم رعایت پروتکل‌ها و تجمعات زیاد موجب افزایش بیماری در استان می شود.
احمدزاده با بیان یک آمار نگران‌کننده در استان بیان کرد: باید توسط علوم پزشکی استان تحقیق شود چرا ۵۲ درصد از فوتی‌های هفته گذشته کسانی بودند که دو دز واکسن را در استان دریافت کرده بودند.
وی افزود: باید معلوم شود به دلیل فاصله زمانی تعیین شده است و ایراد از کار از کجاست یا اینکه واکسن‌هایی که برای استان ما فرستاده شده مشکل دارند که باید دقت بیشتری شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید روی مراکز تجمع همچون استخرها کنترل داشته باشد آیا افرادی که به استخر می‌آیند واکسن زده اند یا نه همچنین باید واکسیناسیون مادران باردار در استان را جدی بگیریم چرا که تاکید رئیس‌جمهور است.
احمدزاده ادامه داد: خطر ورود گونه جدید کرونا وجود دارد چرا که در امارات دیده شده و ما نیز در میان استان‌ها و بنادر جنوبی هستیم که می‌تواند خطر جدی برای استان‌ ما باشد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today