ایرنا/ مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ارتفاع برف در کوهرنگ صفر است، گفت: این در حالی است که در دوره مشابه میانگین بلندمدت در چنین تاریخی ۱۴ سانتی‌متر برف در ایستگاه کوهرنگ ثبت شده بود.

مهران چراغپور، مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: گرمای شدن هوا و تغییر اقلیم سبب شده تا در فصل پاییز به ویژه در آذرماه ارتفاع برفی در استان و به ویژه ایستگاه کوهرنگ نداشته باشیم.
وی ادامه داد: میانگین دما در فصل پاییز در استان یک درجه و در ایستگاه کوهرنگ ۱.۳ درجه نسبت به میانگین بلندمدت گرمتر شده است.
چراغپور تصریح کرد: گرمایش هوا در استان در آذرماه از شدت بیشتری برخوردار شده به طوری که دما در ایستگاه کوهرنگ در این ماه سه درجه گرمتر شده که همین موضوع سبب شده اندک برفی که در ارتفاعات کوهرنگ وجود دارد نیز ذوب شود.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته ارتفاع برف تا اردیبهشت ماه در کوهرنگ ماندگار بود اما در سال‌های اخیر ارتفاع برف در اسفندماه آب شده و از دسترس خارج می‌شود.
وی با بیان اینکه نبود بارش برف منابع آب زیرزمینی را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد، تصریح کرد: نمونه آن در کم آب شدن چشمه کوهرنگ و سایر چشمه‌ها و منابع آب زیرمینی مشهود است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday