تسنیم/ رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه نبود آب شرب پایدار برای نیمی از جمعیت استان، مردم را آزرده کرده، گفت: بسیاری از مردم چهارمحال و بختیاری آبی برای آشامیدن حتی در یک کیلومتری رودخانه‌ها ندارد.

حسینعلی رضایی‌سرپیری، رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: تجمع مردم این استان نسبت به کمبود آب و برخی پروژه‌های غیرقانونی و بدون تایید نهادهای مسئول است که منجر به گسترش فقر و بیکاری و تنگنای آب آشامیدنی در این استان شده است.
وی خاطرنشان کرد: وجود چند کارخانه غول پیکر و بلعیدن آب شرب و کشاورزی، خشکسالی‌های پی در پی و خشکیدن تمام سر چشمه‌های این استان از جمله چشمه کوهرنگ، اجرای تونل‌های غیرقانونی، مشکلات بسیاری برای مردم این استان به وجود آورده است.
رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری افزود: آبرسانی با تانکر به 200 روستا که نزدیک به  18 هزار نفر جمعیت دارند و نبود آب شرب پایدار برای نیمی از جمعیت استان، مردم را آزرده کرده است.
رضایی‌سرپیری با تاکید بر عدالت مسئولین کشوری در اجرای قوانین مربوط به آب، گفت: مسئولان نباید دوگانه برخورد کنند، وزارت نیرو چرا از برداشت‌های غیرمجاز در حوزه آب جلوگیری نمی‌کند؟ باید شفاف سازی صورت گیرد و ببینند کدام استان به صورت شفاف عمل کرده است.
وی اظهار کرد: تا چند سال گذشته عنوان می‌شد که این استان 10 درصد منابع آب کشور را در اختیار دارد، اما امروز بسیاری از کارشناسان و مسئولان حوزه آب نسبت به کمبود شدید آب در این منطقه هشدار می‌دهند و با این رویه، طی چند سال آینده بسیاری از مردم این استان به‌دلیل نبود آب مجبور به مهاجرت اجباری خواهند شد.
رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:  بسیاری از سهام‌داران طرح‌های کشاورزی، زندگی خود را صرف اجرای این طرح‌ها کرده‌اند و اکنون بلاتکلیف هستند، علاوه بر اینکه تکلیف حقابه‌ها مشخص نشده است، بسیاری از مردم استان چهارمحال و بختیاری آبی برای آشامیدن حتی در یک کیلومتری رودخانه‌ها ندارد.
وی خاطرنشان کرد: مردم استان چهارمحال بختیاری شدیداً با کمبود آب شرب و کشاورزی دست به گریبانند و با بحران کم آبی مواجه هستند، مردم ما در آتش بی‌آبی می‌سوزند و هنوز با گذشت 13  سال، پروژه ملی بن-بروجن  نهایی نشده است.
رضایی‌سرپیری با اشاره به اینکه مساله‌ آب ملی است، ادامه داد: در حالی استان چهارمحال و بختیاری به عنوان سرزمین آب در کشور معرفی می‌شود، اما با مشکل آب مواجه است و دشت‌های آن خشک، ممنوعه و ممنوعه بحرانی شده و این می‌طلبد تا در اجرای طرح‌های آبی، منطق و عدالت رعایت شود.
رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در گذشته چشمه‌های موجود در شهرستان کوهرنگ از طریق یخچال‌های طبیعی تغذیه می‌شدند، اما اکنون با توجه به خشکسالی و کاهش بارش این یخچال‌ها محو شده‌اند که این نشان از وضعیت نامناسب آبی این استان است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday